Кафе муабет

Сите ја знаеме Лидија, но погледнете каква вонсериска убавица е и нејзината сестра!

Малкумина знаат дека актерката има и убава сестра која и е голема поддршка...

Актерката Лидија Вукичевиќ која е во седмата деценија од животот секој ден воодушевува со својот изглед.

Таа секојдневно споделува фотографии со своите следбеници на Инстаграм, а малкумина знаат дека актерката има и убава сестра која и е голема поддршка.

фото инстаграм/Lidija Vukićević
фото инстаграм/Lidija Vukićević

Лидија пораснала во Краљево, а нејзината мајка била учителка.

Најголемата поддршка во нејзиниот живот како што често пати истакна актерката е нејзината сестра Марина, која не избра јавна професија, но до денес остана неразделна од Вукишевиќ.

– Сестра-именка без заменка. Ти благодарам што ме поддржуваше кога грешам, ти благодарам што ме заштити и ме направи силна. Ти благодарам што ме смееше кога бев лута, ти благодарам што ме враќаше на вистинскиот пат кога ја губев мапата. Ти благодарам што секогаш беше тука Те сакам – напиша таа во описот на фотографијата од нејзината сестра што ја објави на својот Инстаграм профил.
Инаку, Лидија има два сина, Андреј и Давид, кои ги доби од бракот со поранешниот фудбалер Митар Мркел.

фото инстаграм
foto instagram
foto instagram
foto instagram

Едниот е пилот, додека другиот е спортски менаџер.

foto instagram
foto instagram

Инаку популарната актерка Лидија Вукичевиќ која е во шестата деценија од животот важи за една од најзгодните во регионот.

Таа пред извесно време замина на одмор и со своите обожаватели сподели атрактивна фотографија на својот Инстаграм профил. Секако следуваа низа од коментари и реакции поради нејзиниот изглед а многумина и посакаа и добар и незаборавен одмор.

foto instagram

Лидија откри и дека таму не беше сама.

Имено, таа на својот и на својот Инстаграм профил објави видео на кое се гледа како ја милува машка рака додека пие вино.

foto printscreen
foto printscreen

За потсетување Лидија се прослави со улогата во незаборавната серија „Подобар живот“.

фото инстаграм/Lidija Vukićević

Таа има бројни следбеници на социјалните мрежи, кои особено ја фалат нејзината витка фигура и одлична форма.

foto instagram
foto instagram
фото инстаграм/Lidija Vukićević
фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close