Кафе муабет

Сите лудуваа по неа – еве како денес изгледа југословенската Мерилин Монро!

Неа сите ја памтиме по песната „Хајде да лудујемо“ со која настапи на Евровизија 1990 година во Загреб...

Тајчи во времето на поранешна Југославија беше една од најпознатите пејачки.

Неа сите ја памтиме по песната „Хајде да лудујемо“ со која настапи на Евровизија 1990 година во Загреб.

По нејзиниот познат настап на Евровизија, кога го испеа својот мега хит, буквално сите девојчиња сакаа да носат кусо розово фустанче како нејзиното.

Татјана Камерун, поранешна Матејаш, добро познатата Тајчи беше sвезда која ја имитираа многу девојки кои пораснаа со нејзината музика.

Медиумите ја нарекуваа југословенската Барбика, а публиката ја памти и денес иако веќе со години не се појавила во јавноста.

Нејзиниот стил потсетуваше на Мерилин Монро, таа секогаш настапуваше со кореографија и по тоа беше препознатлива.

 

По граѓанската војна, пејачката се повлече од музичката сцена и се пресели во Америка. Таму ја запозна љубовта на својот живот, пијанистот и композитор Метју Камерун.

фото Инстаграм/ Tajcicameron
-Tajci
фото Инстаграм/ Tajcicameron
-Tajci

Сега живее во Америка со своите три сина. Таа сè уште изгледа фантастично, иако влезе во шестата деценија од животот.

Можеме да видиме дека и покрај годините таа се уште има сјајна енергија и изгледа одлично.

фото Инстаграм/ Tajcicameron
-Tajci
фото Инстаграм/ Tajcicameron
-Tajci

Пред неколку години ја објави и својата прва книга, a прави и музика и пишува свој блог wakinguprevolution.com.

фото Инстаграм/ Tajcicameron
-Tajci
фото Инстаграм/ Tajcicameron
-Tajci
фото Инстаграм/ Tajcicameron
-Tajci
фото Инстаграм/ Tajcicameron
-Tajci
фото Инстаграм/ Tajcicameron
-Tajci
фото Инстаграм/ Tajcicameron
-Tajci
фото Инстаграм/ Tajcicameron
-Tajci

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close