Кафе муабет

Сите зборуваат за црнокосата убавица која му го украде срцето на Кајмакоски: Ја преболе поранешната, а сега посвети и емотивна порака (ФОТО)

Даниел повторно заљубен...

Пејачот Даниел Кајмакоски по долго време реши да открие пред јавноста дека повторно е заљубен.

фото инстаграм/ Даниел Кајмакоски

Тој неодамна на својот Инстаграм профил откри како изгледа девојката која му го украде срцето.

фото инстаграм/ Даниел Кајмакоски
фото инстаграм/ Даниел Кајмакоски

“Да ја исполниме Книгата со љубов и радост” напиша Даниел во описот на фотографиите и нема сомнеж дека е до уши заљубен во мистериозната црнокоса.

фото инстаграм/ Даниел Кајмакоски
фото инстаграм/ Даниел Кајмакоски

Во прашање е шармантна црнокоса која Кајмакоски досега ја криеше од своите обожаватели.

фото инстаграм/ Даниел Кајмакоски

Но популарниот пејач кој се прослави со победите во „Икс фактор“ и „Твоето лице звучи познато“ деновиве објави неколку фотографии со кои откри дека е емотивно исполнет, но изгледа се уште смета дека е рано за пред јавноста да го открие нејзиниот идентитет.

фото инстаграм/ Даниел Кајмакоски

Пејачот по бурниот развод со Кристина изгледа успеа да ја преболи, па реши да се фотографира на Инстаграм со убавата црнокоса девојка.

фото инстаграм/ Даниел Кајмакоски

Пејачот не сака многу да зборува за својот приватен живот па поради тоа и малку се знае за љубовниот живот по разводот во 2019 година.

Фото: Инстаграм/ Кристина Димитриевска

Тие на почетокот имаа своја љубовна приказна која беше полна со емоции, но за жал траеше кратко заради одредени разлики како во годините, така и во нивните карактери.

Фото: Инстаграм/ Кристина Димитриевска

По раѓањето на малиот Давид, односно по разделбата токму заради него ќе решат да останат во пријателски односи.

фото инстаграм/ Даниел Кајмакоски

Даниел и Кристина беа три години во брак, а плод на оваа љубов што не траеше долго е нивниот син Давид.

фото инстаграм/ Даниел Кајмакоски

Давид сега има пет години и остана да живее со мајката, а Кајмакоски по разводот ја напушти Македонија.

фото инстаграм/ Даниел Кајмакоски

Тој денес живее во Белград каде свири со својот бенд со кој настапува во регионот и во животот одлично му оди а Кристина се врати во манекенските води.

Фото: Инстаграм/ Кристина Димитриевска

Таа набргу потоа ја освои титулата Мис фотогеничност на натпреварот Miss Globe 2019.

Фото: Инстаграм/ Кристина Димитриевска

Да потсетиме, Даниел е талентиран пејач кој е роден во Струга, а како мал живееш во струшкото село Мислешево.

фото инстаграм/ Даниел Кајмакоски

Кајмакоски на своја седум годишна возраст заедно со семејството заминува во Виена, Австрија.

фото инстаграм/ Даниел Кајмакоски

Го паметиме како победник на регионалното музичко шоу Икс фактор Адриа каде со својот талент успеа да го достигне врвот на својата кариера.

фото инстаграм/ Даниел Кајмакоски

Кајмакоски потоа, во 2015 година, беше избран да ја преставува Македонија на Евровизија во Виена.

фото инстаграм/ Даниел Кајмакоски

Бонус галерија!

Убавата тетовчанка редовно објавува снимки и фотографии на својот профил на Инстаграм а на нејзината убавина никој не може да одолее.

Фото: Инстаграм/ Кристина Димитриевска

Има освоено голем број титули за убавина, а со својот шарм не може да остане незабележана.

Фото: Инстаграм/ Кристина Димитриевска

Од нејзините фотографии можеме да видиме дека многу добро знае и како да си поигра со фантазијата на машкиот дел од публиката, но и да ги воодушеви припадничките на понежниот пол со своите модни комбинации.

Фото: Инстаграм/ Кристина Димитриевска

Во продолжение неколку фотографии од убавата Кристина…

Фото: Инстаграм/ Кристина Димитриевска
Фото: Инстаграм/ Кристина Димитриевска
Фото: Инстаграм/ Кристина Димитриевска
Фото: Инстаграм/ Кристина Димитриевска
Фото: Инстаграм/ Кристина Димитриевска
Фото: Инстаграм/ Кристина Димитриевска
Фото: Инстаграм/ Кристина Димитриевска
Фото: Инстаграм/ Кристина Димитриевска
Фото: Инстаграм/ Кристина Димитриевска
Фото: Инстаграм/ Кристина Димитриевска
Фото: Инстаграм/ Кристина Димитриевска
Фото: Инстаграм/ Кристина Димитриевска
Фото: Инстаграм/ Кристина Димитриевска
Фото: Инстаграм/ Кристина Димитриевска
Фото: Инстаграм/ Кристина Димитриевска
Фото: Инстаграм/ Кристина Димитриевска
Фото: Инстаграм/ Кристина Димитриевска

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close