Кафе муабет

Сите зборуваат за раскинувањето на Рада и Харис, а вака започна нивната љубов: Се допишуваа 3 месеци, па пејачката го направи првиот чекор!

Се испостави дека повеќе не се заедно...

Рада Манојловиќ љубоморно го чува својот емотивен живот од очите на јавноста, а претходно раскажа во каква е во врска.

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ

– Мојот човек ме држи како вода на дланка. Исто како и јас него. Конечно сум заљубена и се е како што треба. Конечно сум среќна и го имам тоа што ми треба. Кога ќе се заљубам, давам се од себе. Вложувам многу во оваа врска и пристапувам на љубовта како да е за цел живот. Не знам и не можам да пресметувам – изјави тогаш Рада.

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ
Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ

Но сега во медиумите излезе веста за нивно раскинување, а малкумина знаат како започнала нивната љубовна романса.

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ

Имено, екипата на Папарацо лов се упатила кон Градачац, каде Рада настапувала во дискотека во родниот град на нејзиното момче Берковиќ. Рада во дискотеката пристигнала со сестра и и две момчиња.

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ

Рада по настапот заврши во мотел, а не во куќата кај Берковиќ, а тврдењата дека веќе не се заедно се покажаа како точни.

ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм

Пејачката во една прилика објасни дека Берковиќ е многу срамежлив, и дека таа е таа што требала да преземе иницијатива, за денес се да биде како што треба.

ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм

Иако меѓу нив има голема разлика во годините, тоа не ги спречува да се сакаат. „Ѕвездите на Гранд“ ги споија, се спротивставија на бројните препреки, озборувања и уживаа во љубовта, а парот преку бројни интервјуа откри како навистина започнала нивната љубовна приказна.

ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм

-Прв дознав за неа, ја видов на телевизија. Слободно можам да кажам дека бев дете кога првпат ја видов – се пошегува Харис Берковиќ во гостување во емисијата „Амиџи шоу“.

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ

– Беше поголемо дете од мене, разликата меѓу нас е девет години – додаде Рада.

Според Берковиќ, тој немал поим дека ќе биде во врска со Манојловиќ.

ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм

-Првиот впечаток е дека беше згодна девојка и добра пејачка. Не ни помислував дека ќе завршам со неа – искрен беше Харис.

ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм

– Вториот чекор беше кога снимивме дует. За време на натпреварот требаше да му дадам поддршка на брат ми, но го поддржав и Харис, да бидам искрена. Тогаш си реков: „Можно ли е да му пријдам и да преземам иницијатива?“. После тоа ми текна да испеам дует со него на натпреварот. По грешка. Знаев дека е срамежлив. Знаев дека ќе оди во Босна и мислев дека тогаш ќе ни се разминат патиштата – велеше Рада.

ФОТО: Рада Манојловиќ / Инстаграм

-Тоа го направи професионално и по настапот ме праша дали сум гладен – истакна Берковиќ, а потоа пејачката откри како поминала нивната прва средба:

фото инстаграм/Рада Манојловиќ

– Па, тој оди во Босна, бев многу загрижена дека човекот ќе гладува. Ајде да одиме на вечера. Тогаш сфатив дека тој фрли око на мене. Ме праша дали момчето што беше со нас е мое или момче на сестра ми. Мислев дека е срамежлив тип, но тоа беше… Најмногу ми се допадна кај него што се допишувавме три месеци. Во ниту една од пораките не ме праша ништо конкретно, мислев дека проблемот е до менем рече Рада.

Фото: Инстаграм/ Рада Манојловиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close