Кафе муабет

Сите зборуваат за овој бакнеж: Цеца фатена на дело со непознат маж во нејзиниот дом

Се забавуваше на новогодишната ноќ...

Семејството Ражнатовиќ моментално ги поминува деновите во својот дом по повод празниците.

фото принтскрин

Иако најлудата ноќ е секогаш резервирана за работа, Светлана Цеца Ражнатовиќ не пропушта прилика да ги помине моментите кога е слободна со своите најблиски.

фото принтскрин

Во петнаесеттата епизода од „Цеца шоу“ фолк дивата ќе покаже како на својот внук, малиот Жељко му приреди спектакуларно изненадување при отворањето на подарок.

фото принтскрин

Освен семејството и пријателите, Цеца собра и група аниматори облечени во новогодишни костими, а ќе видите колку бил воодушевен малиот Жељко и како се однесувал во друштво на непознати маскирани лица.

фото принтскрин

– Дојдов на идеја прво да се почестам себеси и моите пријатели – вели Цеца која ги има собрано своите најблиски во својата куќа.

фото принтскрин

И малиот Жељко го доби својот прв музички инструмент, а добрата забава што Цеца ја приреди во својот дом ги анимираше и најмладите и постарите гости.

Во еден момент и самата Цеца беше дел од шоуто организирано од магионичарите Пикси и Бани, па случајно падна новогодишен „бакнеж“ додека изведуваше трик со карти паво медиумите веднаш почна да се шпекулира дека Цеца има ново момче.

фото принтскрин

Не недостигаа смеа, добра забава и многу убави подароци, а Цеца не ја пропушти можноста да се испроба во разни магични трикови.

фото принтскрин

Инаку неодамна нумерологот Гоца Драгишиќ за весникот Стар откри дека во 2023 година Цеца ќе и се врати на старата љубов.

ФОТО: Светлана Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

Па ако им се верува на ѕвездите, љубовната ситуација на фолк дивата целосно ќе се промени во наредната година и се очекува таа да биде исполнета на љубовен план.

фото принтскрин

– Кога станува збор за љубов, од мај се почесто ќе размислува за минатото, а тоа нема да биде случајно. Ја советувам овој пат да не го слуша своето срце, туку да владее со разумот, а тоа толку добро го прави. На почетокот на летото, маж со кој веќе била ќе се обиде повторно да влезе во нејзиниот живот, но по сплет на околности ја прекинале таа врска. Ако чувствува пеперутки, треба да му даде шанса бидејќи тоа може да се развие во убава љубовна приказна – изјави нумерологот за споменатиот медиум.

Фото Инстаграм/Светлана Цеца Ражнатовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close