Кафе муабет

“Сите ги изневерував со неа”: Дарко Лазиќ реши да им признае се на поранешните- прозборе и за пороците

Ката секогаш била дел од неговиот живот...

Дарко Лазиќ кој е познат по своето бурно минато и љубовните интриги, моментално ужива во врската со Катарина.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Имено тој во неколку наврати истакна дека е среќно заљубен и дека таа е вистинската жена за него.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Фолкерот сега за прв пат во ексклузивна исповед проговори за тоа колку долго се познаваат и дека ги изневерувал сите поранешни партнерки со неа!

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Дарко вели дека никогаш не прекинал контакт со Катарина, иако бил со други жени.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

– Катарина и јас се знаеме 13 години, одамна бевме во врска и секогаш се почитувавме. Бевме во контакт, се гледавме, пиевме пијачка, па таа е секогаш во мојот живот. Всушност, никогаш не ја заборавив Ката, само раскинавме затоа што не беше вистинското време за нас. Во таа смисла, секогаш ги изневерував сите други со неа. Имаше своја врска и брак, па се разведе исто како мене и зошто да не бидеме заедно? Мислам дека е подобро мажот да почека да созрее. Мислам дека штотуку поминавме се и можеме да уживаме заедно до крајот на животот – рече Дарко и продолжи:

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

– Имам две деца од врските со поранешните сопруги и тоа е убаво. Децата се најубавото нешто и никогаш не би поништил се од минатото иако со жените не ми успеа. Мојот живот е тоа што е, сега имам 31 година и треба конечно да се смирам.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Лазиќ тврди дека дури сега чувствува искрена љубов кон жена и дека сите негови претходни врски се случиле во период кога не бил подготвен да се посвети на вистинскиот начин.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

– За прв пат се чувствувам како навистина да сум заљубен. Порано само мислев дека сум, но всушност бев незрел и не го сфачав тоа на вистински начин. Ме боли уво како бившите ќе го толкуваат тоа што го кажав. Се најдобро за нив. Така е, така е и нема да се залажувам и да им се извинувам. Кога мажот чувствува вистинска љубов, не се оправдува пред никого. Ката е постара од мене, никој од нас нема време за грешки. Не ми е гајле дали моето семејство дома ја прифаќа Ката. Тие не живеат со неа, но јас, ќе бидам искрен, сите ја сакаат. Тие ја познаваат исто колку и јас и сите ни се ветер во грб – вели пејачот.

фото принтскрин/Курир.рс

Катарина исто така проговори за пејачот и истакна дека не и пречи ниту минатото, ниту пороците кои ги има одвреме-навреме и тврди дека во последно време се променил на подобро.

фото принтскрин/Курир.рс

– Дарко ми е ист како и кога се запознавме, но созреа и се промени во таа смисла. Не се плашев да стапам во врска со него бидејќи тоа е стара љубов. Мозок на пасење, уживам со Дарко и не ми е гајле што велат за нас луѓето околу нас. Не сум ни љубоморна на тоа што Дарко одвреме-навреме се слуша со Ана и Марина, бидејќи знам дека се е поради децата. Зошто да ми пречи? Да беа добри тие врски ќе траеа, вака ништо. Не се плашам дека некогаш ќе се врати кај некоја од нив. Моето семејство го знае одамна, сите го сакаат и никој никогаш не кажал лош збор за него, исто како неговото семејство дома за мене. Тоа доволно говори за почит – рече таа.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Сега се шушка и дека Дарко посакува трето дете со својата нова избраничка.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Имено, таа на својот Инстаграм сподели фотографија на која фолкерот целиот е искинат на прославата на нивните пријатели кои добија бебе:

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

– Човекот зеде пелцер – напиша девојката на Дарко, Катарина која покрај овие зборови додаде емотикон со бебе и на сите им даде до знаење дека најверојатно ќе има бебе со Лазиќ, а по се изгледа и тој сака да има дете со неа.

фото принтскрин/инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close