Кафе муабет

Синот на Сузана Јовановиќ го напушти семејниот дом: Данијел не можеше повеќе да издржи- ја грабна својата вереница и замина

Тие отидоа во Барселона...

Јавноста е запознаена со тоа дека фолкерката Сузана Јовановиќ од првиот брак го има синот Данијел кого Саша Поповиќ го призна и одгледа како свое дете.

фото Стори.рс

Данијел се ожени минатата година а снаата и синот на Сузана Јовановиќ се специфичен и секако посебен млад брачен пар.

фото стори.рс

Данијел и Тијана не се љубители на јавниот живот, се држат настрана од сцената и медиумите секогаш и колку што можат, освен тоа научени се да живеат живот сличен на оној што надвор го водат пејачката и нејзиниот сопруг Саша Поповиќ. Кога ќе се исклучат камерите, поранешниот директор на Гранд и пејачката се обични луѓе од крв и месо, во својот дом се само сопружници еден на друг, и посветени родители на децата. Целата љубов и внимание им ја дадоа на ќерката Александра и синот на Сузана од првиот брак, а воедно се трудеа да ги држат подалеку од медиумите.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

Врз основа на тоа, Данијел сиве овие години остана во сенка на своите славни родители. Се сместил таму каде што се чувствувал најудобно и најбезбедно зад камерата, а таму на работа ја запознал својата сакана, шминкерката Тијана.

фото нстаграм/Сузана Јовановиќ

Снаата и синот на Сузана Јовановиќ се договориле дека никогаш по свадбата, кога нивните свадбени фотографии ќе завршат на насловните страници на списанијата, нема да дозволат нивната интимност да стигне до порталите и медиумите.

Фото: Инстаграм/ Александра Поповиќ

За жал, бидејќи и двајцата имаат социјални мрежи, се случува некои информации сепак да протечат.

Така јавноста неодамна дозна дека Даниел и Тијана ги спакувале куферите и ја напуштиле Србија.

фото инстаграм/ Тијана 

Имено,брачниот пар отпатувал во Барселона, веројатно по повод нивниот трет меден месец, каде уживаат во архитектурата, убавината на градот и, на крајот на краиштата, во времето одвоено еден за друг.

фото инстаграм/ Тијана М

 

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close