Кафе муабет

Синот на Лазиќ облечен во брендирано од глава до пети – нема да верувате колку чини маичката!

Не штеди пари на синот

По раскинување на веридбата со Марина Гагиќ, со која го има синот Алексеј Дарко влезе во врска со пејачката Барбара Бобак.

Пејачот и неговата поранешна свршеница често објавуваат фотографии од својот наследник, синот Алексеј а фановите освен што постојано даваат коментари за тоа на кого повеќе личи, често и честитаат на Марина за начинот на кој го стилизира малиот наслендик.

Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ

Во последната серија фотографии, може да се види малиот Алексеј како носи маица Гучи, од линијата за деца на овој престижен моден бренд.

Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ

За маици од овој тип со потпис на позната модна куќа, потребно е да се издвојат помеѓу 160 и 180 евра, или помеѓу 19-21.000 динари, што е „невозможна мисија“ за многу родители во Србија, особено кога се знае дека децата на оваа возраст “растат” многу брзо а со тоа и гардеробата брзо се смалува.

Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ

Сепак, за Дарко Лазиќ чија цена е меѓу највисоките, кога станува збор за приватни веселби и прослави, не е изненадувачки што одвојува голема сума пари за него, додека самата Марина заработува доста добро од реклами на социјалните мрежи.

Фото Инстаграм/Марина Гагиќ
Фото Инстаграм/Марина Гагиќ

За потсетување, пејачот Дарко Лазиќ со месеци е во центарот на вниманието поради неговиот бурен љубовен живот и љубовната врска со пејачката Барбара Бобак.

Имено, по раскинување на веридбата со Марина Гагиќ, со која го има синот Алексеј Дарко влезе во врска со пејачката Барбара Бобак.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Пред извесно време тој реши да се огласи и истакна дека всушност децата се најважното нешто за него.

Тој зборуваше за Ана Севиќ со која ја има ќерката Лорена и за Марина Гагиќ со која има син Алексеј, а во разговор за „Еспресо“ истакна дека неговото семејство е многу важно за него.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ

– Никогаш не би ги избегнал во животот, работам многу. Ана има свои обврски, Марина исто така, секогаш кога сум слободен го користам времето за да ги видам децата. Моето семејство е многу важно за мене, моите деца се мојата света крв – рече Дарко.

Во медиумите постојано се пишува за несогласувањата на поранешната на Дарко и Барбара кои постојано си упатуваат коментари една на друга.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Имено како што вели Барбара Бобак наводно Марина, поранешната на Дарко со која го има синот Алексеј е љубоморна на нивната врска.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

– Кој по ѓаволите го боли повеќе за Марина? Зошто се меша во нашата врска кога воопшто не ја споменуваме и е тотално неважна за нас? Јас и Дарко уживаме, таа девојка е љубоморна на нас. Не обрнувам внимание на нејзините закани, таа ми е смешна. Секако, утре како сопруга на Дарко ќе бидам мајка на нејзиниот син, не знам што ја мачи? – истакна Бобак.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Капката што ја прелеа чашата беше кога Барбара изјави дека малиот Алексеј, синот на Марина и Дарко ја нарекува „мама“, поради што Гагиќ реши да ангажира адвокат и да се јави на суд.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

– Марина полуде кога виде што зборува Барбара за неа. Не можеше да издржи, па му се јави на Дарко и му рече дека очекува да ја заштити како мајка на неговиот син и дека не смее да дозволи никој да ја прозива. Дарко и рече дека не знае за што се работи и дека дефинитивно ќе провери за што станува збор. Сепак, Барбара продолжи со провокации и тој не реагираше. Затоа Марина му испрати порака и рече дека го тужела и дека ќе реши сè за алиментација и старателство на суд. Таа доживеа нервен слом кога Барбара за медиумите изјави дека Алексеј ја вика мамо – истакна тогаш изворот.

фото архива

Неодамна Барбара ја потврди ваквата нејзина изјава велејќи дека Дарко и таа планираат брак а кога таа ќе биде негова сопруга секако неговиот син ќе го гледа како мајка.

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close