Новости

Синот на Емина прослави 9-ти роденден: Пејачката ги разгоре гласините- Мустафа не е повикан на забава?

Помалиот син наполни 9 години...

Пејачката Емина Јаховиќ организираше забава со своето најблиско семејство по повод 9-от роденден на нејзиниот помлад син Јавуз.

foto instagram

Со оглед на епидемиолошките мерки што важеа во Турција, каде Емина живее со своите синови, пејачката, за разлика од претходните години, реши да направи мала семејна забава.

Братот на Емина, Мирза и неговата сопруга Душица, исто така присуствуваа на прославата.
Гордата мама сподели фотографии од прославата на својот Инстаграм профил, и на кратко напиша во описот:

foto instagram

-Среќен роденден на Јавуз. Девет години.

foto instagram

Она што многумина го забележаа е дека поранешниот сопруг на Емина, таткото на Јавуз, Мустафа Сандал, недостасуваше на фотографиите од прославата. Дали Мустафа бил присутен, Емина засега не открива.

Инаку пред неколку дена пејачката Емина Јаховиќ реши да зборува за врската со нејзиниот поранешен сопруг, турската музичка sвезда Мустафа Сандал и не крие дека долго молчеше за деталите што сигурно ќе предизвикаат разни коментари.

Емина наводно веќе не е во толку добри односи со поранешниот сопруг Мустафа Сандал.
Како што сега изјави таа за домашните медиуми, тој не ги подмирил обврските кон нивните синови Јаман и Јавуз повеќе од две години.

„Мустафа не плаќаше алиментација за нашите синови Јаман и Јавуз повеќе од две години. Сите одговорности ми преминаа на мене “, изјави Емина за„ Стори “.

„Требаше да купи куќа во Белград, но не го стори тоа. Имавме и договор за покривање на детското здравствено осигурување. Денот кога се чувствував најлошо беше кога ги однесов децата на лекар и дознав дека не им е платено здравствено осигурување “, истакна Емина.

„Ако тој навистина не сака да ги исполни своите обврски, и покрај тоа што може да си го дозволи тоа, мислам дека треба да им ги објасни своите причини на своите деца, а не на мене. Ако заедно ги доведовме децата на овој свет, наша должност е да се грижиме и за нив заедно “, заклучи Јаховиќ за Story.

Фото Инстаграм/Емина Јаховиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close