Дом и семејство

Синот на Билјана Јевтиќ и Аца Илиќ донесе шокантна одлука- тој порасна во вистинско момче а еве како изгледа(ФОТО)

Не сака да ги следи стапките на своите родители...

Популарната естрадна двојка Билјана Јевтиќ и Аца Илиќ важи за една од најхармоничните на јавната сцена, во брак се повеќе од 30 години, а круна на нивната љубов е синот Иван.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

По борбата на Биља и Аца за потомство, Иван се роди во 1999 година, а брачната двојка покрај работните обврски на прво место ги става потребите на синот. Тие се посветени на своето единствено дете на кое се бескрајно горди. Иако е дете на познати и успешни родители, тој секогаш се трудел да живее скромно, а барем засега не го привлекува животот пред камерите, туку се посветил на студиите и е апсолвент на Правен факултет во Белград.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

Билјана во една прилика откри дека Аца и таа подеднакво се вклучени во одгледувањето и воспитувањето на синот, но дека таа е построга. Исто така, славниот пар откри дека нивниот син е музички талентиран како неговите родители, но дека се уште не размислува да тргне по нивните стапки.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

– Синот Иван порасна во момче, не е срамежлив, но не сака премногу да се експонира со нас. Музикален е, добро пее, кога беше помал учествуваше на некои натпревари, но поп не го интересира. Тој ќе избира што ќе прави, а сега најмногу го интересира историјата. Мило ми е што во налетот на квази-песните, мојот Иван слуша квалитетна музика, домашна и странска, без разлика на жанр. Има одлично уво, знае да процени кој добро пее или свири. Слуша и народна музика, знае многу авторски композиции. Верувајте ми, тој знае повеќе песни од татко му. Се случувало Аца да му се јави на телефон од настап и да го праша за одредена песна, како оди – откри пејачката.

фото стори.рс

– Ние сме обично семејство. Меѓутоа, времињата се такви што нормалноста е ставена во втор план и речиси сите копнееме по неа. Денес, ако нема разводи, скандали или тепачки, медиумите нема ни да ве погледнат, а ние не ни помислуваме да измислуваме такви работи за да бидеме „мегаексклузивни“. Впрочем, тоа би било против нашето воспитување и морал. На возраст сме кога ни треба мир – скромен беше Аца Илиќ.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

Пејачката неодамна откри непознати детали од нивниот заеднички живот кои се шокантни за јавноста.
„Па, колку пати сум го избркала од дома… Буквално го избркав, туку и самиот излегувал кога многу ќе ме изнервираше. Едноставно за некои размислувања и одлуки не се согласуваме, па често на убав начин му велам: „Оди малку со друштво“, да не го осети тоа и да не се навреди, туку сакам да бидам малку сама понекогаш“, изјави пејачката.во една емисија.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

„Па, не го бркав буквално, тој се враќаше. Многу добро се познаваме. Во брак сме 35 години, толку добро се познаваме. Пред се, партнерите треба добро да се познаваат, за да знаат како да реагираат во даден момент. Не морам ништо да му кажам, ниту тој мене, може да види дали нешто е во ред со мене или не, ако не, тогаш се повлекува“, изјави пејачката.

фото инстаграм/Билјана Јевтиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close