Кафе муабет

Се шушка дека не се во добри односи: Гоца Божиновска прозборе за снаата Бојана Родиќ и ги шокираше сите

Вели дека ја сака како своја ќерка...

Фолк пејачката Гоца Божиновска ја дели куќа со снаата Бојана и синот Мирко, а медиумите често шпекулираат за нивната врска и животот под ист покрив.

фото инстаграм/Гоца Божиновска

Божиновска сега откри каков однос има со Бојана, а пред тоа раскажа како ужива со нејзиниот внук Зоран:

фото инстаграм/Гоца Божиновска

– Сите сме добри и здрави, внук ми е како кукла. Само нешто галами, веќе почна нешто да кажува – ја започнува приказната на Гоца за српски Информер и додава:

фото инстаграм/Гоца Божиновска

-Тоа дека се караме се е глупости, не знам кој може да се скара со мојата Бојана. Ја гледам како моја ќерка, јас така гледам на неа. Воопшто не ја одвојувам од Јелена и Зорана, навистина е така. Нема сомнеж, функционираме како да сум ја родила. Никогаш не се караме, немаме несогласувања, затоа што сме на два одделни ката, кога ќе ме викнат јас се качувам, кога ќе ги викнам доаѓаат. Кога ме канат на ручек, одам кај нив, кога готвам јас ги викам – вели пејачката и открива каква готвачка е нејзината снаа:

Фото Инстаграм/Бојана Родиќ

– Бојана е одлична домаќинка и готвачка. Таа готви многу добро, особено ова модерно јадење. Прави разновидни салати и тестенини, најмногу ми се допаѓаат. Секако дека знае да приготви грав, што за неа е лесна работа. Иако јас сум задолжена за овие традиционални јадења – рече Божиновска, а за наводната кавга со Бојана, вели:

фото инстаграм/Бојана Родиќ

– Без разлика на се! Таа знае дека се шегувам. Нема несогласувања меѓу нас, навистина ! – рече Гоца на крајот.

фото инстаграм/Бојана Родиќ

Гоца и претходно зборуваше за односот со снаата Бојана Родиќ.

Фото Инстаграм/Бојана Родиќ

– Кај нас тоа е како дружење. Бојана не мора да ме моли, кога се спие наутро, само доаѓа и вели „Еве ти бабо…“, а јас едвај чекам. Сакам да го шетам околу Сурчин. Воопшто немам чувство дека моите деца пораснаа, но неговата насмевка вреди толку многу. Тој е толку посебен, не сум го слушнала тоа дете да плаче – додава таа.

Фото Инстаграм/Бојана Родиќ

“Ти благодарам што ми го даде најубавиот подарок и ме направи толку среќна со внукот. Те сакам многу”, напиша Гоца веднаш по породувањето на Бојана, што уште еднаш покажува дека снаата и свекрвата одлично функционираат.

Фото Инстаграм/Бојана Родиќ

Таа на неколку наврати и самата призна дека му велела на својот син Мирко дека прилика како Бојана не треба да испушта.

фото инстаграм/Бојана Родиќ

Гоца за својата снаа имаше само пофални зборови. За неа вели дека е голема домаќинка а најмногу ја радува фактот што успеа да го промени нејзиниот син.

фото инстаграм/Бојана Родиќ

– Тие многу се сакаат и тоа е најважното за мене. Штом ќе донесете одлука да имате дете, значи се сакате. Тие се согласуваат толку добро, никогаш не сум ги чула да се расправаат, да имаат проблеми, да доаѓаат и да си одат … Мирко се смени за 360 степени. Тој ми е смешен. Тој рече: „Мамо, сега мора оваа соба да биде за бебето, јас му реков вие бирајте која соба ќе биде за бебето– рече Гоца.

фото инстаграм/Бојана Родиќ
фото инстаграм/Бојана Родиќ
фото инстаграм/Бојана Родиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close