Кафе муабет

Се слави во домот на Ана Бекута: Пејачката го жени синот- ова девојката која му го украде срцето (ФОТО)

Заљубен е до уши...

Како по правило, колку помалку некој зборува за својот приватен живот, толку повеќе јавноста сака да го знае секој детал. Особено интригантни се интимните приказни за љубовта, кавгите и скандалите.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Ако нема скандали и пикантност не е интересно за јавноста, која на тој начин добива можност да чита и коментира за се и сешто додека пие кафе, веројатно тешејќи се со тоа што и другите , т.е. познати и богати, имаат проблеми како и сите луѓе.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Слична е ситуацијата и со синот на Ана Бекута, Игор Полиќ. Иако со години успешно се спротивставува на притисокот да биде „познат и популарен“, многумина сакаат да знаат каков е навистина неговиот однос со мајка му.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Посебно внимание привлече веста дека пејачката се спротивставила на одлуката на нејзиниот син да се разведе од првата сопруга, свесна за важноста да се задржи семејството заедно.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Наводно, направила се за да ги смири наследникот и снаата. Беше констатирано дека тогашната сопруга на Игор и Ана имаат голема почит една кон друга и се покрај себе во секоја ситуација.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Најблиските знаат дека Игор стави крај на бракот во 2006 година, а неговото срце целосно го освои Тамара Виденовиќ од Ниш.

Нивната средба била судбоносна, а нивната љубов се случила на прв поглед, како што обично се случува кога се во прашање вистинските емоции. Нив ги запознал заеднички пријател, а искрите меѓу Игор и Тамара веднаш се разгореле.

фото Курир.рс

„Игор е во врска со Тамара Виденовиќ три години и двете семејства брилијантно ја прифатија веста. Девојката е од Ниш и е од добро семејство, што е многу важно за Игор, додека за Ана најважно е што синот е среќен, па ја благослови нивната љубов од срце“, изјави за „Убава и среќна“ извор многу близок до семејството на Ана Бекута и истакна дека колку е силна љубовта сведочи фактот што Игор ја запозна Тамара со своите деца Бранко и Соња и со тоа докажа колку е сериозен во нивните заеднички планови.

Фото Инстаграм/Игор Полиќ

„Игор и Тамара се верија, а планираат свадба следната година, кога ќе помине годишнината од смртта на Милутин Мркоњиќ, кого Ана многу го сакаше, но и целото нејзино семејство го почитуваше.

фото принтскрин

Тамара е првата девојка која Игор им ја претстави на наследниците, а тие ја поддржаа неговата среќа“, заклучил изворот.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Инаку, Игор Полиќ од првиот брак ги има 25-годишниот син Бранко и ќерката Соња, која е три години помлада.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Да потсетиме, популарната пејачка Ана Бекута на само 17 години го роди синот Игор, а потоа со голема болка донесе одлука да го остави својот наследник во дом за напуштени деца.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Пејачката го роди синот во вонбрачна врска. Таа беше одвоена од своето бебе, а околината ја осуди. На столбот на срамот се најдоа и нејзините родители, селото ги озборуваше, што особено ја повреди.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Сметала дека тие не се виновни за ништо.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

По ужасни внатрешни немири, Игор го сместивме во дом. Тогаш ми беше откорнато големо парче од срцето и таа рана никогаш нема да зарасне. Ме сметаа за будала затоа што не го уб-ив навреме. Или пак зошто не го скрив и не го оставив во некоја подалечна болница. викендот патував да го гушнам Игор, кој ми се насмевнуваше од креветот, препознавајќи ме. До следната сабота во живот ме држеше неговиот прашкаст мирис во ноздрите и отпечатокот на неговите мали усни на мојот врат. Агонијата траеше неколку месеци, а потоа гласот на срцето и умот ми ја вратија таа птица во скутот“, рече еднаш Ана.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Ана во една прилика истакна дека раѓањето на Игор ја забрза нејзината одлука да се занимава со музика.

ФОТО: Ана Бекута / Инстаграм

Денеска двајцата се во одлична врска, а Игор редовно ја поддржува мајка си на концерти и настапи. Тој до неодамна беше и нејзин менаџер.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close