Кафе муабет

Се славеше до зори: Трубачи и огномет- Мирко Шијан направи вистинска фешта во Сурчин!

Бојана Родиќ, снаата на Гоца Божиновска вчера се породи и на свет донесе здраво момче, на кое му го дадоа името Зоран Шијан.

фото инстаграм/Бојана Родиќ
фото инстаграм/Бојана Родиќ
фото инстаграм/Бојана Родиќ
фото инстаграм/Бојана Родиќ

Гордиот татко, Мирко Шијан, веднаш ја објави оваа среќна вест на социјалните мрежи.

фото инстаграм/Бојана Родиќ

Раѓањето на наследникот се славеше цела ноќ во вилата во Сурчин. Семејствата Шијан и Родиќ собраа околу 150 пријатели и сите се радуваа до доцна во ноќта.

фото инстаграм/Бојана Родиќ
фото инстаграм/Бојана Родиќ

Семејствата направија луксузна и незаборавна забава покрај базенот. Во еден момент додека пејачката ја пееше песната „Little Gentleman“, огномет експлодираше на небото.

Наскоро трубачите пристигнаа на прославата и ја подигнаа атмосферата.

фото инстаграм/Бојана Родиќ

Трубачите ја свиреа „Ѓурѓовден“, а веселбата тогаш кулминираше бидејќи се запалија факелите, а во центарот на вниманието секако беше среќниот татко Мирко, кој во раката држеше два факела.

Потоа Мирко го зеде микрофонот и испрати емотивна порака до Бојана:

фото инстаграм/Бојана Родиќ

– Само да ја поздравам мојата љубов, многу ја сакам. Таа го роди мојот мал живот. Тоа е мојот хајдук – рече Мирко, а гостите го поздравија со аплауз.

фото инстаграм/Бојана Родиќ
фото инстаграм/Бојана Родиќ
фото инстаграм/Бојана Родиќ

Вчера и гордата баба, Гоца Божиновска проговори и откри колку и е „полно срцето“ и како се чувствува денес.

фото инстаграм/ Гоца Божиновска
фото инстаграм/Гоца Божиновска

Пејачката не ја криеше среќата, па веднаш објасни како се чувствува.

– Оваа среќа не може да се опише со зборови, не сум при себе. Не можам да дишам колку што ми е полно срцето. Бабина радост, најубава среќа, мојот прв внук. Мојата Бојана ми ја даде најголемата радост, станав баба, нема посреќна личност на светот од мене – изјави Гоца за Телеграф Џетсет.

фото инстаграм/ Гоца Божиновска

Гордата баба истакна дека покојниот татко на Мирко, Зоран Шијан, по кого внукот го доби името, сигурно ќе биде горд на својот син.

Фото Инстаграм/Гоца Божиновска
Фото Инстаграм/Гоца Божиновска

– Дете на баба, душо, мојот прв внук. Мојот Мирко стана татко, има ли поголема радост? Шијан сигурно би бил многу горд на него – рече Божиновска.

Фото Инстаграм/Гоца Божиновска

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close