Кафе муабет

СЕ СЕЌАВАТЕ ЛИ НА ГЛАВНАТА АКТЕРКА ОД СЕРИЈАТА „Девојката со име ФЕРИХА“: Денес е една од најплатените актерки- нема да верувате како изгледа!

Има специфична убавина...

Сите ја паметите убавата Хазал Каја која со години беше една од најплатените турски актерки, а како заштитно лице на турскиот бренд за сапуни „Lux Arabia“ заработи два милиони долари.

фото инстаграм/Хазал Каја

За главната улога на Филиз во серијата „Наша приказна“ таа добила 22.500 евра по епизода, а сака да снима и спотови и реклами, па со мајка си глумела во реклама за детергент за миење садови.

фото инстаграм/Хазал Каја

Кога имаше само 18 години таа за подарок од своите богати родители за своето полнолетство ја доби главната улога во хит серијата „Забрането овошје“. Таа во оваа популарна серија ја играше Нихал, ќерката на богатиот Аднан Зијагил и со својот талент веднаш ја освои публиката.

фото инстаграм/Хазал Каја

Заради својата убавина и висока, медиумите уште ја нарекуваат и турската Селма Хаек.

фото инстаграм/Хазал Каја

Пред улогите на Нихал и Фериха, таа во серијата „Сила“, кога имаше само 16 години, ја глумеше Берин, а сега веќе важи за една од најбараните турски актерки.

фото инстаграм/Хазал Каја

Нашата публика ја памети по улогата на Фериха од серијата „Девојката со име Фериха“,  во 2011 година, каде таа играше млада, сиромашна студентка која расте опкружена со туѓиот луксуз и се обидува да се вклопи во богатиот свет.

фото инстаграм/Хазал Каја

Поради тажниот живот полн со насилство, симпатичната Хазал ги освои симпатиите на публиката од Балканот, но среде снимање реши да го раскине договорот и да ја напушти серијата.

фото инстаграм/Хазал Каја

5 години подоцна Хазал прави нешто сосема поинакво – се запишала на кулинарска академија во родната Турција, а таму лудо се забавува со млади луѓе кои се заинтересирани и за готвење.

фото инстаграм/Хазал Каја

Дали убавата Хазал реши да стави крај на актерството и да се посвети на угостителството не знаеме, но факт е дека откако ја напушти серијата „Фериха“ нејзината актерска кариера стагнира.

фото инстаграм/Хазал Каја

Тоа се случи откако дозна дека боледува од дијабетес и мораше да прифати строг режим на исхрана заради што веќе со години и е тешко.

фото инстаграм/Хазал Каја

„Го мразам митот за конфекцискиот број 34, ниска сум и го сакам мојот стомак. И холивудската актерка Селма Хајек е мала и полничка, но и покрај тоа е успешна актерка“, порача актерката која заплови во брачните води со 14 години постариот продуцент Али Аталај.

фото инстаграм/Хазал Каја

Таа истата година се породи и на овој свет го донесе синот Фикрет Али, а веста ја соопшти нејзиниот сопруг кој тогаш ја објави првата заедничка фотографија направена по породувањето во болничката соба.

Еве како изгледа денес:

фото инстаграм/Хазал Каја
фото инстаграм/Хазал Каја
фото инстаграм/Хазал Каја
фото инстаграм/Хазал Каја
фото инстаграм/Хазал Каја
фото инстаграм/Хазал Каја
фото инстаграм/Хазал Каја
фото инстаграм/Хазал Каја

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close