Кафе муабет

Се прослави како Виолета во „Подобар живот“, а сега откри што се добила благодарение на серијата

Локните се нејзин заштитен знак...

Актерката Лидија Вукичевиќ се прослави со улогата на Виолета во телевизиската серија „Подобар живот“, а потоа стана секс симбол на Србија.

Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ

Иако серијата почна да се емитува во 80-тите, а Лидија тогаш беше многу млада, сепак многумина велат дека не се променила многу.

Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ

Лидија во интервју за Блиц истакна:

„Од хонорарите во серијата „Подобар живот“, изградив куќа во Голубац. Од рекламите благодарение на серијата купив два автомобила. Едниот беше за мене, другиот беше за тато“.

Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ

Со оглед на популарноста на серијата, Лидија имаше само низа понатамошни успеси, а во животот се занимаваше и со политика и 5 години беше пратеник во српското Собрание.

Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ

Поминаа повеќе од 30 години од серијата, но Вукичевиќ и понатаму е убава како во младоста.

Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ

И додека многу нејзини колеги направија естетски корекции Лидија ги демантираше ваквите изјави за себе.

Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ

– Единственото нешто што го направив на моето лице беше третманот со боцкање, кој ја подобрува работата на колагенот. Ја прави кожата кадифена. Освен тоа, ништо друго не правев, никакви операции. Суштината на мојот младешки изглед е тоа што се грижам за себе од 18-годишна возраст. Мајка ми беше строга и се грижеше за мојот и изгледот на сестра ми, уште како мали девојки почнавме да користиме креми за лице. Покрај генетиката, имам убава кожа благодарение на мајка ми, откри Лидија.

Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ

-Водам здрав живот, не пијам, не пушам, се хранам поздраво и сето тоа резултира со ваков изглед, продолжува таа, па се навраќа на изгледот на косата, забите и ноктите.

Фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ

– Се ми е природно. Не ја исправувам косата, природно ми е виткана. Ноктите ми се природни не сакам вештачки. И забите се мои. Никогаш не сакав да ставам навлаки и да имам неприродно бели заби. Ги одржувам така што одам на стоматолог на секои два месеци и користам црна паста за забите да ми бидат бели.

фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ

Неодамна актерката ја шокираше јавноста со промена на имиџот, а многумина не ја препознаа.

фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ

Ја исправи долгата кадрава коса и изгледаше барем двојно помладо.

фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ

Од обожавателите доби многу позитивни коментари но многумина се согласија дека локните се нејзин заштитен знак и дека најдобро и стојат.

фото Инстаграм/Лидија Вукичевиќ

Лидија остави свој белег и во некои други филмови и серии како „Династија на Жика“, „Скитник“, а последниот филм во кој учествуваше е „Афтерпарти“ од 2017 година.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close