MAMAНовости

Се привлекуваат како магнети: Бикот ја привлекува Шкорпија, а Јарецот паѓа на емоциите на Рибите

Ако сте подготвени да се за заљубите послушајте ги советите на астролозите и дознајте кој знак ќе има најстрасната врска.

Ако сте подготвени да се за заљубите послушајте ги советите на астролозите и дознајте кој знак ќе има најстрасната врска.

Стрелец и Близнаци

Овие два лика се привлечени од сите полиња. Тие се физички создадени едни за други. Тие сакаат долги разговори, Близнаците се малку површни и сакаат да озборуваат, Стрелец е искрен и темелен. Близнаци секогаш се подготвени за акција, Стрелецот е тешко да може да започне и да ја смени својата рутина, но сепак кога е со Близнак, Стрелец станува вистински авантуристи.

Бик и Шкорпија

Според астролозите, никој не може да биде толку привлечен како Бикот и Шкорпија. Ако тие се спојат, тие можат да се заклучат во спалната соба со денови. Сепак, кога ќе излезат меѓу пријателите, ќе видат дека се многу различни, Шкорпијата е премногу брза за Бикот, а Бик е премногу пасивен за Шкорпијата. Ако тие се подготвени за промени, нивната врска сигурно ќе успее.

Јарец и Рак

Овие два лика совршено се надополнуваат.  Јарецот не може да одолее на емоционалните испади на Ракот. Тие работат одлично во спалната соба, тие се надополнуваат едни со други. Меѓутоа, ако ракот стане премногу „лош“ и почне да плаче дека Јарецот го игнорира, врската лесно може да заврши. Ако најдат заеднички јазик, тие можат да останат заедно со години.

Вага и Овен

Овен, толку неограничен и полн со енергија, лесно може да падне по шармот на рафинираната Вага. Тие се толку различни што  работат совршено, барем на почетокот на врската. Сепак, конзистентноста на Вага лесно може да го направи Овенот досаден. Ако Вага да се откаже малку, тој може да ужива во најдобрата врска во неговиот живот.

Риби и Девица

Сè е лесно за рибите во животот. Тие се родени со доза на оптимизам и ништо не може да го расипе нивното добро расположение. Девицата сака работа, ред и дисциплина, потоа повторно работи … Ако ги исполнува Рибите овие услови, може да отстапи од своите правила, барем на почетокот на врската. Тоа ќе биде совршена врска, која може да трае доколку се најде компромис.

Лав и Водолија

Водолијата не ги признава владетелите, Лавот живее само за тоа – да командува и да владее. Меѓутоа, ако му дозволи на уметнички Водолија да влезе во неговиот воен ред, неговото владеење е завршено. Неговиот татнеж станува шепот и тој ќе ги запознае Водолиите со сите привлечности на слободно однесување. Совршена авантура!

 

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close