Кафе муабет

Се породи пред само неколку месеци а изгледа совршено: Убавата водителка од Канал 5 облече кусо здолниште и ги собра сите погледи

Милена го покажа совршеното тело...

Гледачите на утринската програма на Канал 5- „Здраво Македонијо” секое утро имаат чест да ја гледаат Милена Антовска- Станковска, која важи за една од најубавите и најдобро стилизираните водителки кај нас.

фото инстаграм/Милена Антовска-Станковска

Секогаш насмеана,Милена зрачи со убавина а тоа го велат и нејзините фанови кои секојдневно ја опсипуваат со комплименти.

фото инстаграм/Милена Антовска-Станковска

Имено Милена, по девет месеци пауза од породувањето со својата втора ќерка Јоана, повторно се врати на своето работно место, каде како што и самата вели се чувствува најубаво.

фото инстаграм/Милена Антовска-Станковска

Милена ужива во работата а пред извесно време напиша и статус со кој покажа колку и недостасувале колегите но и нејзината матична телевизија каде што работи долги години.

фото инстаграм/Милена Антовска-Станковска

,,Како да не поминала една година. Имав навистина убаво утро и топло добредојде од моите гледачи. Додека не влегов во студио всушност не бев ни свесна дека ова ми недостасувало’’, напиша Милена.

фото инстаграм/Милена Антовска-Станковска

Милена, оваа година по вторпат стана мајка и со својот сопруг Гордан ја добија втората ќерка Јоана, додека првата ќеркичка Лана-Марија во август наполни пет годинки.

фото инстаграм/Милена Антовска-Станковска

Дека Милена нема проблем со килограмите и дека успеа да го доведе телото до совршенство и изгледа како воопшто да не родила покажуваат и фотографиите кои секојдневно ги споделува на социјалните мрежи.

фото инстаграм/Милена Антовска-Станковска

Милена пред камерите секогаш изгледа елегантно и средено, но и во приватниот живот, а многумина се согласни дека откако се породи по втор пат изгледа поубаво од кога било досега.

фото инстаграм/Милена Антовска-Станковска

Имено денеска убавата водителка реши да облече црно здолниште кое ги истакна нејзините долги витки нозе, кое го комбинираше со модерна кошула со благо деколте во магента боја, црни салонки, а широката насмевка беше деталот кој го направи комплетен овој совршен есенски стајлинг на водителката.

фото инстаграм/Милена Антовска-Станковска

Секако Милена за ова нејзино издание доби бројни комплименти од своите обожаватели, а мора да признаеме дека изгледа совршено и покрај тоа што се породи пред само десет месеци.

фото инстаграм/Милена Антовска-Станковска
фото инстаграм/Милена Антовска-Станковска

Водителката неодамна ја покажа и својата ќеркичка Јоана на социјалните мрежи, па и таа како и нејзината позната мама доби низа комплименти дека е преслатка но дека е копија на тато Гордан.

фото Фејсбук/Милена Антовска-Станковска
фото Фејсбук/Милена Антовска-Станковска
фото инстаграм/Милена Антовска-Станковска
фото инстаграм/Милена Антовска-Станковска
фото инстаграм/Милена Антовска-Станковска
фото инстаграм/Милена Антовска-Станковска
фото инстаграм/Милена Антовска-Станковска
фото инстаграм/Милена Антовска-Станковска
фото инстаграм/Милена Антовска-Станковска
фото инстаграм/Милена Антовска-Станковска
фото инстаграм/Милена Антовска-Станковска
фото инстаграм/Милена Антовска-Станковска
фото инстаграм/Милена Антовска-Станковска
фото инстаграм/Милена Антовска-Станковска
фото инстаграм/Милена Антовска-Станковска

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close