Кафе муабет

Се породи познатата водителка- начинот на кој ја објави добрата вест ги изненади сите!

На бебето му го дадоа името Ана...

Водителката и актерка Маријана Миќиќ пред две недели на својот „Инстаграм“ објави дека декември е последниот месец во кој ќе ги одбројува деновите додека не го запознае своето девојче.

Фото Инстаграм/Маријана Микиќ
Фото Инстаграм/Маријана Микиќ

Сега, судејќи по нејзиниот профил на споменатата социјална мрежа, Маријана Миќиќ се оствари во улога на мајка и на свет донесе здраво девојче.

Фото Инстаграм/Маријана Микиќ

Маријана Миќиќ се породи а на своите следбеници на социјалната мрежа „Инстаграм“ се обиде да им ја соопшти добрата вест така што го смени името во МаријАна Миќиќ, а потоа во описот додаде:

Фото Инстаграм/Маријана Микиќ

Имам Миша и МишАна.

Маријана ја потврди радосната вест ексклузивно за српскиот портал Стори, и посочи дека Ана Марјановиќ пристигна на свет.

Фото Инстаграм/Маријана Микиќ
Фото Инстаграм/Маријана Микиќ
Фото Инстаграм/Маријана Микиќ
Фото Инстаграм/Маријана Микиќ

Во домот на Маријана Миќиќ и Милош Марјановиќ се е подготвено за пречек на малата Ана чија соба ја украси горда мајка непосредно пред породувањето и ја покажа на својот Инстаграм профил.

Фото Инстаграм/Маријана Микиќ


За потсетување, актерката наиде на негативни критики откако зборуваше и за вакцинацијата против корона вирусот и особено апелираше до трудниците да разговараат со својот лекар. Таа сакаше да им даде поддршка и да ги охрабри сите идни мајки.

Фото Инстаграм/Маријана Микиќ

„Сите имаме исти стравови, исти размислувања на илјада нивоа и илјада теми, особено сега кога сме преосетливи и ранливи. Јас не сум доктор и не можам да дадам совети поврзани со оваа тема, но во морето на ова лудило можам да бидам капка од твојата поддршка, бидејќи „Знам колку бранови од истото ме носеа каде и да се свртев, прашував, погледнував, да донесам одлука. На крајот, мојата одлука беше да го слушам мојот лекар и се вакцинирав во бременоста“, рече таа.

Фото Инстаграм/Маријана Микиќ
Фото Инстаграм/Маријана Микиќ
Фото Инстаграм/Маријана Микиќ
Фото Инстаграм/Маријана Микиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close