MAMA

Се породи пејачката Ана Севиќ, пристигна уште една ќеркичка во семејството

Пејачката и нејзиниот избраник добија девојче

Ана Севиќ се породи и доби уште една ќерка

Фото: Инстаграм/ Ана Севиќ

Како што објавува медиумите, популарната пејачка се чувствува добро, а за интимната прослава во нивниот дом веќе сé е подготвено.

Познатата пејачка за време на бременоста водеше сметка да не го загрози своето и здравјето на бебето.

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

Од тие причини во изминативе месеци не можевме да ја видиме на јавни настани, а избегнуваше и средби со блиски пријатели.

„Се обидувам да се заштитам на сите можни налини До продавница одам само кога Даниел не е тука. Веќе некое време е на пат, но не ми е тешко малку да се прошетам и секогаш користам маска“, откри неодамна пејачката која неколку пати беше видена во близина на лабораторијата каде редовно се тестирала за Ковид-19.

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

„Секоја недела одам во лабораторија за да се тестирам превентивно. Негативна сум на корона, но мора секогаш да се биде внимателен. Од дома излегувам само кога навистина моран, но и тоа ми стана тешко бидејќи наскоро треба да се породам“, изјави неодамна пејачката за „Информер“.

Инаку Ана од бракот со Дарко Лазиќ ја има ќерката Лорена, која сега најмногу се радува на својата сестричка.

Имено речиси сите знаат дека таа има елегантен и префинет вкус, па таква е и собата за нејзината ќеркичка.

Речиси секој би искоментирал дека детската соба на малата Лорена, изгледа како оние на принцезите од бајките.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ANA SEVIC OFFICIAL (@anasevicofficial)

На подот има кружен тепих на кој е насликана самовила под која е испишано името на Лорена. Поголемиот дел од собата е окупирана од прекрасна куклена куќа за која сонуваат многу девојчиња, каде преовладува розовата боја.

Пред извесно време , Ана имаше многу турбуленции особено со нејзиниот поранешен сопруг пејачот Дарко Лазиќ, но пејачката реши да не паѓа на провокациите и да ужива во своите труднички денови.

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

Фото: Инстаграм

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close