Кафе муабет

Се породи Катарина Грујиќ: Гордиот татко веднаш сподели слика од ќеркичката! (Фото)

На девојчето му го дадоа името Катја...

Пејачката Катарина Грујиќ и фудбалерот Марко Гобељиќ денеска станаа родители на малата Катја.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Популарниот пар оваа прекрасна вест ја објави на социјалните мрежи, а Марко им ја покажа наследничката на своите следбеници на Инстаграм.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ
фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Добредојде кукло моја“, напиша Гобељ во описот на фотографија од наследничката.

фото инстаграм/Марко Гобељ

Следеа многубројни честитки од пријателите, меѓу кои и Анастасија Ражнатовиќ.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

„Драги мои Гобељци, денес станавте најсреќните луѓе на светот, од срце ви го честитам раѓањето на малата Катја, да е жива и здрава“, напиша Анастасија.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Инаку, гордиот татко резервирал ресторан во кој моментално слави за раѓањето на ќерка си.

Инаку пејачката Катарина Грујиќ во една прилика зборуваше за врската со сопругот.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ
фото инстаграм/Катарина Грујиќ

„Прво се дружевме, па започнаа искри, но одевме полека, сакавме добро да се запознаеме и кога ни се укажа прилика, запловивме во врска. Исти сме, ќе пламнеме во секунда и ќе се смириме,  нема сериозни кавги, никогаш не ни е досадно, долго разговараме, постојано имаме теми, никогаш не ни е досадно, што е најважно покрај поддршката и љубовта“, рече таа.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Неодамна во медиумите се појави веста дека пејачката имала посебна желба за чинот на породување.
Имено таа сакала пред породувањето и за време на тој чин да има посебен третман за што се погрижи нејзиниот сопруг.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Тој решл да плати 4000 евра за породувањето на Катарина а како што откри извор близок на парот, тоа е најскапиот пакет за породување во болницата.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ

– Штом дознала дека е бремена, Катарина решила бременоста да ја води во приватна болница. Ниту една секунда не размислувала каде ќе се породи, па се одлучила за познатата болница во која се породуваа многу јавни личности во Србија а Марко ја поддржал – изјавил за Ало добро упатен извор.

фото инстаграм/Катарина Грујиќ
фото инстаграм/Катарина Грујиќ
фото инстаграм/Катарина Грујиќ
фото инстаграм/Катарина Грујиќ
фото инстаграм/Катарина Грујиќ
фото инстаграм/Катарина Грујиќ
фото инстаграм/Катарина Грујиќ
фото инстаграм/Катарина Грујиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close