Дом и семејство

Се породи една од најубавите актерки во светот, на ќерката и даде СТАРО БИБЛИСКО ИМЕ!

Израелската актерка Гал Гадот стана мајка...

Гал Гадот е најпопуларната израелска актерка која повеќепати беше прогласена за најубава жена на светот.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Гадот се прослави по улогата во филмот „Wonder Woman“, a пред неколку дена ја сподели радосната вест на социјалнте мрежи.

Израелската актерка Гал Гадот, која е позната низ целиот свет како една од најубавите, најатрактивните и најуспешните жени стана мајка.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Таа е во среќен брак со израелски производител од 2008 година.

Гал ги трогна сите со емотивната објава за своето семејство:

фото инстаграм

Патем, таа го избра името Даниел за нејзината ќерка, што доаѓа од хебрејскиот, латинскиот или грчкиот речник.

Името Даниел во превод значи „Бог е мојот судија“ или „Божји судија“.

фото инстаграм
фото инстаграм

Бидејќи зборот „ден“ постои во коренот на зборот, многу родители го дале ова име на новородени бебиња, поточно на девојчиња кои биле родени во текот на денот.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Гадот е родена и израсната во Израел. На 18-годишна возраст таа била прогласена за Мис на Израел за 2004 година. Таа потоа служела две години воен рок во израелските одбранбени сили како инструктор за борби. Пред да започне да се занимава со манекенство и глума, таа студирала на колеџот ИДЦ Херцлија.

фото инстаграм

Гадот служела две години воен рок како војник во израелските одбранбени сили како инструктор за борби. За своето време поминато во војска таа изјавила: „Даваш две-три години, и не се работи за тебе. Учиш дисциплина и почит.“ Таа изјавила дека нејзиното минато ѝ помогнало да ја добие улогата на Жизел во Брзи и бесни 4: „Мислам главна причина беше дека на режисерот Џастин Лин му се допадна тоа што служев во војска, и тој сакаше да го искористи моето знаење за оружјето.“

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close