Кафе муабет

СЕ ПОРАДИ ДЕЦАТА: Јована Пајиќ и Сале Тропико ПОВТОРНО ЗАЕДНО! Овие фотографии ги издадоаотографиите

Го прославја роденденот на помалата ќерка...

Разводот на Јована Пајиќ и Сале Тропикo само привремено ги раздели поранешниte сопружници, па тие повторно се здружија поради ќерките

фото Фејсбук/Сале Тропико

Целата јавност беше шокирана од разводот на Јована и Сале, а фановите на брачната двојка со месеци не сакаа да ја прифатат веста за разводот.

фото инстаграм/Сале Тропико

Се надеваа дека одлуката не е конечна, и дека ќе има помирување. Парот, за кој се веруваше дека е хармоничен и дека ништо не може да им го наруши мирот, и покрај надежите на фановите, по 10 години брак решија да се разведат, а пејачката дури и се исели од семејниот стан со ќерките Хелена и Џина, со што ја згасна и последната надеж за помирување.

фото инстаграм/Сале Тропико

Сепак, сплет на околности предизвика Јована и Сале повторно да се сретнат неодамна, што доведе до поблиска комуникација меѓу нив. Имено, поранешните сопружници заедно приредија роденденска забава на нивната помлада ќерка Џина. Во една од занималните во Белград ги собраа членовите на семејството и пријателите, како и пријателите од градинката на славеничката, а колку убаво се забавувале и дека повторно се блиски сведочат фотографиите кои се појавија на профилот на Јована на „Инстаграм“.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Покрај сликата на која позира со својата ќерка со сите роденденски украси и балони, пејачката сподели објава со Сале и на шега во описот напиша:

фото инстаграм/Јована Пајиќ

– А има и немирни деца.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Токму оваа реченица не натера да помислиме дека Јована и Сале не се само еден од оние парови кои глумат  хармонија за среќата на своите деца, туку дека останале добри пријатели по разводот.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Да потсетиме, Јована неодамна беше фотографирана на настапот на нејзиниот поранешен сопруг Сале Тропико со децата, а потоа откри во каква врска се по разводот.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

– Од актерите на таа приказна излегува сè што лошо излегува, а таму најмногу трпат децата. Мора да бидеме во добри односи поради децата, бидејќи секој родител треба да ги стави интересите на децата на прво место. Не знам зошто на луѓето им е чудно, цивилизирано се разделивме, секако дека ќе одам на концертот на нивниот татко со моите деца – додава Пајиќ.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

– Децата знаат сè, не можете да ги лажете, мислите дека можете да ги лажете, а тие всушност знаат сè. Тие се задоволни и тоа ми е најважно. Мислев дека ќе им треба повеќе време да го надминат тоа, но тие беа брзи. Кога мама и тато се среќни, и децата среќни – заврши Јована Пајиќ во емисијата „Премиера-викенд специјал“.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Инаку се уште не се знае точната причина за нивната разделба. Иако многу се шпекулираше, парот реши пред јавноста да каже онолку колку што сметаат дека треба а тоа е дека се разделиле мирно и дека се во добри односи.

фото инстаграм/Јована Пајиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close