Кафе муабет

Се пишуваше дека тој е новата љубов на Северина а сега Филип Милетиќ откри се за врската со пејачката (ФОТО)

Ја покажа својата девојка...

Филип Милетиќ е во врска со убавата манекенка Милица Бранковиќ, а продуцентот се појави со неа на неодамна одржаната ревија на Стефан Ѓоковиќ и со тој потег стави крај на сите гласини кои кружеа за неговата наводна врска со хрватската ѕвезда Северина Вучковиќ.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Неодамна во медиумите се шпекулираше дека меѓу Филип и Северина има нешто повеќе од пријателство и соработка, кое трае веќе десет години, но како што сега стојат работите Филип е среќен во љубовта, а неговата девојка дефинитивно не е Северина.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Бидејќи пејачката и Милетиќ соработуваа, многумина нивната посветена соработка ја протолкуваа како приватна интимност која ги надминува границите на пријателството, но меѓу нив нема ништо повеќе од дружење.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

– Јас и Северина сме големи пријатели и деловни соработници, ништо повеќе од тоа. Често се шегуваме дека медиумите не поврзуваат, особено што поради нејзиниот нов албум во последно време поминуваме многу време заедно. Па како луѓето да не помислат дека сме заедно – изјави продуцентот за „Ало“.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Притоа, многумина коментираа, кога тој се појави на споменатиот настан, дека Милица и Филип се многу убава двојка, и дека е сосема јасно кому го подарил срцето.

ФОТО Ata Images
ФОТО Ata Images

Северина стави точкна на љубовта која траеше шест години…

Свадбата на Северина и Игор Којиќ беше една од најозборуваните и главна тема во медиумите.
На бајковитата свадбена прослава Игор и Северина го изговорија судбоносното „да“ пред повеќе од 600 гости а од тогаш поминаа шест години.

Фото Инстаграм/Северина

Иако  официјално ставија крај на бракот, фотографиите од нивната венчавка најавија љубовна бајка која се чинеше дека ќе трае…

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Сепак, не е се како што изгледа, а доказ се фотографиите направени на 22 ноември 2015 година. Покрај бајковитата декорација, одлично стилизираните гости и убавите младенци, посебно внимание привлекоа и фотографиите од првиот танц на брачниот пар Којиќ, на кои во одреден момент им се придружија таткото на Игор, Драган Којиќ Кеба и мајката на Северина, Ана.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Со тој танц беше најавена свадбата на Северина и Игор Којиќ, при што Игор заигра со мајката на Северина, додека пејачката играше со свекорот Кеба.

Фото Инстаграм/Северина
Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Шест години подоцна Игор и Северина официјално потпишаа развод. Иако во медиумите може да се прочита дека Ана Вучковиќ навивала нивниот брак да ги надмине тешкотиите и нејзината ќерка да остане со Игор, таа во оваа прилика не се огласи.

Фото Инстаграм/Северина

Сепак, се чини дека односите на Северина со семејството Којиќ не останаа таинствени. Иако Драган и Оља Којиќ решија јавно да не ја коментираат врската на нивниот син и неговата сега веќе поранешна сопруга, Северина во една прилика на социјалната мрежа „Инстаграм“ го кажа своето мислење за нејзиниот поранешен свекор:

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

– Генерални покровители на мојот брак, од сигурни шумски извори, доста ако имате милост кон Бог, – напиша Игор, а Северина му одговорила на тогашниот сопруг и ги спомнала свекорот и свекрвата:

Фото Инстаграм/Северина

– Те молам исклучи ме од ова, покровители се Оља и Драган – напиша тогаш таа, а дали нешто во меѓувреме се сменило и дали пејачката ги измазнила односите со семејството Којиќ, чие презиме повеќе не го носи, е сосема непознато.

Фото Инстаграм/Северина

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close