Кафе муабет

Се огласи девојката на Милош Биковиќ – објави фотографија од тренинг и ги запали социјалните мрежи!

Нејзините бројни придружници забележаа и коментираа за совршено извајано тело, рамен стомак и совршена градба...

Неодамна најпопуларниот актер и миленик на женската публика Милош Брковиќ во јавноста откри дека всушност е Македонец поточно дека има потекло до Берово.

Милош за медиумите откри дека по потекло е од Македонија, односно дека неговиот дедо по татко е од Берово, и дека претходно се презивале Биковски.

Презимето го промениле во Биковиќ, поради барањето на Тито – сите оние кои се декларираат како Срби и живеат во Србија да си го променат презимето.

ФОТО: Милош Биковиќ / Инстраграм
ФОТО: Милош Биковиќ / Инстраграм

Инаку Милош откри и некои делови од приватниот живот, поточно прозборе за неговиот брат кој е монах.

– Мојот брат отиде во манастир кога имаше 22 години, а студираше со потомците на руските емигранти кои дојдоја во Србија по Октомвирската револоција. Важно ми е да кажам дека со него зборувам како со брат, но секогаш се сеќавам дека е сепак монах кој животот му го посвете на Бога. Понекогаш во разговорите сакам да му противречам, но наместо тоа секогаш му велам „ќе размислам за твоите зборови“- раскажува убавот актер кој сега живее во Русија.

ФОТО: Милош Биковиќ / Инстраграм
ФОТО: Милош Биковиќ / Инстраграм
ФОТО: Милош Биковиќ / Инстраграм

Милош Биковиќ, е еден од најплатените актери во Русија.

Тој во интервју за тамошниот магазин „Esquire“ објасни детали од својот приватен живот.
Неговата мајка имала различен пристап кон актерската кариера на Милош.

ФОТО: Милош Биковиќ / Инстраграм
ФОТО: Милош Биковиќ / Инстраграм

– Нејзе мојот успех не ѝ е многу важен. веруваше дека ќе станам глумец, но не ме храбреше доволно во тоа. Кога мојата кариета тргна во нагорна линија, таа ме поддржа.

Тој откри дека од првиот голем хонорар ѝ купил стан на мајка си во Белград.

– Растев во Карабурма, а често се селевме бидејќи немавме свој стан. Мојата фамилија некогаш била многу богата, но после Втората светска војна поради нацонализацијата изгубивме сè.

ФОТО: Милош Биковиќ / Инстраграм

Тато некогаш беше директор на голема австриска фирма и заработуваше многу пари, но јас не живеев богат живот.

Мојот брат го почувствува тоа- раскажа Биковиќ во интервјуто.

ФОТО: Милош Биковиќ / Инстраграм
ФОТО: Милош Биковиќ / Инстраграм
ФОТО: Милош Биковиќ / Инстраграм

Она што сега особено го привлече вниманието е девојката на Милош Биковиќ, Арина Волошина.

Таа стана интересна за домашните медиуми, уште од кога се појави на Московскиот филмски фестивал како придружба на младиот актер.

foto instagram/ arina voloshina
foto instagram/ arina voloshina

Парот тогаш привлече огромно внимание од руските и српските медиуми, и двајцата решија да молчат за нивната врска.

После долга пауза, конечно се огласи девојката на Милош Биковиќ. Танчерката, која го освои срцето на многумина, по долго време објави фотографија на „Инстаграм“.

foto instagram/ arina voloshina

Сепак, додека сите очекуваа официјална потврда за врската со Биковиќ, Арина покажа нешто сосема друго.

Имено, таа објави фотографија за време на нејзиниот тренинг во салата за танцување.

Нејзините бројни придружници забележаа и коментираа за совршено извајано тело, рамен стомак и совршена градба.

foto instagram/ arina voloshina

Милош Биковиќ е навистина среќен, беше коментарот на многумина, кои не останаа имуни на убавината на неговата избраничка.

foto instagram/ arina voloshina

Во продолжение уште неколку фотографии од синооката убавица која му го освои срцето на Биковиќ.

foto instagram/ arina voloshina
foto instagram/ arina voloshina
foto instagram/ arina voloshina
foto instagram/ arina voloshina
foto instagram/ arina voloshina
foto instagram/ arina voloshina

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close