Дом и семејство

Се мажи една од најубавите водителки во регионот: Марија Килибарда го покажа прстенот- сите се воодушевени од овој избор!

Таа претстави уште една колекција накит...

Иако во интервјуата, кои ги дава убавата водителка Марија Килибарда одбива да зборува на темата венчавка, нагласувајќи дека таа и Бане се сродни души дека веќе им оди многу добро сепак најновата фотографија која ја сподели Килибарда е причина за новите медиумски шпекулации за венчавката.

ФОТО: Марија Килибарда / Инстаграм

На „Инстаграм“ водителката објави фотографија на која се гледа прстен, а притоа оние кои не беа запознаени дека неодамна создаде уште една колекција накит помислија дека добила веренички прстен од Бане.

ФОТО: Марија Килибарда / Инстаграм

Свадбата на Марија Килибарда и Бане Вучелиќ за прв пат стана тема на медиумите пред нешто повеќе од три години.

ФОТО: Марија Килибарда / Инстаграм

Водителката и синот на актерката Љиљана Драгутиновиќ започнаа романса пред пандемијата, а ситуацијата околу затворањето ги натера да го забрзаат процесот и да почнат да живеат под ист покрив побрзо од очекуваното. Поминувајќи часови и денови фокусирани исклучиво еден на друга, Марија и Бане сфатија дека се сродни души, дека совршено се согласуваат за сите прашања и логично е дека следен чекор би бил крунисување на нивната врска со брак.

ФОТО: Марија Килибарда / Инстаграм

Изминативе неколку години, барем еднаш месечно, свадбата на Марија Килибарда и Бане Вучелиќ беше во центарот на медиумскиот интерес. Еден пат се венчаат, другиот пат ја одложуваат свадбената прослава и така натаму.

ФОТО: Марија Килибарда / Инстаграм

Марија во една прилика откри дека во Бане пронашла се што сонувала со години за она што треба според неа да поседува еден маж и дека освен партнер, покрај себе сега има и најдобар пријател, кој ја разбира, ја поддржува и целосно знае како да се справи со неа и ги знае сите нејзини маани.

ФОТО: Марија Килибарда / Инстаграм

Кога решила јавно да проговори за врската со Вучелиќ, Марија признала дека е вљубена до уши и дека Бранислав влегол во нејзиниот живот во вистински момент, носејќи и мир и спокојство.

ФОТО: Марија Килибарда / Инстаграм

– Ги надминав психичките проблеми. Три години се распаѓав на најситни парчиња. Сè ме болеше, бидејќи не бев она што другите го очекуваа од мене – домаќинка и мајка. Без него немаше толку лесно да го поминам тешкиот период зад мене. За една година поминав повеќе време со него и доживеав повеќе убави моменти отколку со кој било поранешен партнер во долги врски. Со тоа сè побрзо излезе на површина, и убаво и лошо. И знаев дека ако ги поминеме првите неколку месеци од карантинот, тоа ќе биде убава стабилна врска – изјави Марија за Стори магазин минатата година, откако ја прослави првата годишнина од врската со Бане.

ФОТО: Марија Килибарда / Инстаграм

Неодамна Марија се осврна на прашањето, зошто општеството инсистира дека само бракот и децата се показатели за успехот на жената и дали е ова само начин да се ослабне нејзината позиција…

ФОТО: Марија Килибарда / Инстаграм

“Јас немам доволно зборови за да ја опишам дрскоста и необразованието на оној кој се осмелува да не биде целосна личност за некој кој сè уште не е родител или не сака да стане еден ден. Тоа е толку некултурно и површно и ме прави лута. Ова е 21 Јас дури и не разбирам како некој може да си дозволи да ви каже дека не сте целосни како личност ако не сте родител.Многумина не се способни за оваа улога, немаат капацитет да обезбедат љубов, топлина, воспитување и семејно гнездо, и трчаат како татко и мајка.Всушност, родителите се само на хартија. Може ли нивното дете да биде среќно, може да биде ако тие условно ја исполниле оваа конкретна социјална норма? Фактот дека јас сè уште не сум мајка не ја исклучува можноста да се биде среќен, што сум во оваа фаза од животот. И, јас не сум единствениот пример “, рече таа за Глорија.

ФОТО: Марија Килибарда / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close