Кафе муабет

Се мажи Анастасија Ражнатовиќ?!- Оваа девојка ќе и биде кума!

Заедно се од 12 години...

Ќерката на Цеца, Анастасија Ражнатовиќ со години ужива во љубовта со Ѓорѓе Кулиќ.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ
ФОТО: Анастасија Ражњатовиќ / Инстаграм

Тие неодамна почнаа да живеат заедно, па многумина не би се изненадиле доколку пејачката застане на „лудиот камен“ и го каже судбоносното да на својот избраник.

фото архива

Иако Анастасија не проговори јавно на оваа тема, пејачката веќе одлучи која ќе и биде кума.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

– Таа ми е најдобра пријателка. Утре на свадба ќе ми биде кума. Не ми е тешко ншто да направам за неа. Се познаваме и се дружиме од мојата 12-та година – изјави Ражнатовиќ во една прилика во емисијата „Неделно попладне“ откако нејзината пријателка Тара откри дека младата пејачка целиот свој живот го ставила на двонеделна пауза за да и го посвети исклучиво на неа откако дознала дека е заразена од корона.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ
Фото Инстаграм/Анастасја Ражнатовиќ
Фото Инстаграм/Анастасја Ражнатовиќ

Инаку, Тара е добредојден гостин и во куќата на Ражнатовиќ. Таа е внука на легендарниот фудбалер и тренер Велибор Бора Милутиновиќ.

фото Инстаграм/Тара Милутиновиќ
фото Инстаграм/Тара Милутиновиќ
фото архива

За потсетување, Анастасија и Ѓорѓе се преселија во луксузен апартман во новоизградениот станбен комплекс во срцето на Белград.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ
Фото Инстаграм/Анастасја Ражнатовиќ

Нивното ново љубовно гнездо се простира на цели 200 метри квадратни, а станот го платиле 750.000 евра, со оглед на тоа дека се работи за нова зграда, на скапа локација кај Калемегдан.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

– Купиле два стана од 100 квадрати кои се наоѓаат еден над друг и направиле дуплекс. Имаат пет спални соби, неколку бањи и огромна дневна соба, како и стаклена тераса. Мебелот го избраа одамна, ја реновираа кујната и сега уживаат – изјави неодамна извор за медиумите.

Фото Инстаграм/Анастасја Ражнатовиќ

Пред тоа две години живееа во Нови Сад, каде бизнисменот има куќа, а Анастасија често доаѓа кај мајка и во Белград. Поради нејзината пејачка кариера решиле да продолжат да живеат во главниот град.

Фото Инстаграм/Ѓорѓе Кулиќ

Ѓорѓе не сака јавно да се експонира, а младата Анастасија ја почитува неговата одлука, па малку се знае кој е зетот на Цеца, за неговото семејство, каде пораснал, во какви услови живе.

-Кулиќ се од Нови Сад, тие се среќно семејство кое со години има приватен бизнис“ вели извор блзок до семејството на Кулиќ.

Фото Инстаграм/Ѓорѓе Кулиќ

-Се што поседуваат го стекнаа благодарение на голем труд и семеен бизнис кој се пренесуваше од колено на колено. По цела Војводина имаа млинови. Некои ги продадоа, некои ги задржаа, тврди соговорникот и вели дека не се збогатил преку ноќ.

Фото Инстаграм/Ѓорѓе Кулиќ

-Интересно е што заврши средно елитно училиште во Швајцарија која беше организирана на интернет каде што учеа и деца на принцеви и разни аристократи. Една училишна година чинеше околу 60 000 евра. Тоа јавноста не го знае, туку само знае дека студираше во Њујорк каде што има свој приватен бизнис, вели изворот и додаде дека зетот на Цеца започнал и приватен бизнис.

ФОТО: Анастасија Ражњатовиќ / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close