Кафе муабет

СЕ ЖЕНИ СЛОБА РАДАНОВИЌ: По сите скандали љубовта ја пронајде во оваа убавица- откри детали за свадбата!

Откри дека сака дете...

Пејачот Слоба Радановиќ проговори за актуелните случувања во неговиот живот и конечно ги откри своите планови за во иднина.

ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм

Тој се осврна и на целата ситуација со пандемијата и истакна дека добро поминал велејќи дека поголемиот дел од времето го посветил на љубовта.

ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм

– Добро поминав за време на короната, важно е да имаш со кој да го споделиш сето ова. Не недостигаат јавни настапи, работиме многу, настапувавме секаде каде што бевме поканети, но тоа не зависи од нас. Давам 200 проценти од себе на моите настапи, сакам да настапувам, ја сакам енергијата што ја имам со публиката, се трудам секоја емоција да ја пренесам на вистински начин и гледам дека тоа им се допаѓа на луѓето, претпоставувам дека правиме нешто како што треба – рече Слоба во емисијата „Премиера“ – Викенд Специјал“.

ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм
ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм

Тој зборуваше и за неговата свршеница Јелена Ѓуричанин.

ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм

– Здрава, жива, добро е … Се е во ред, да беше подобро немаше да функционира! Се обидува да ги избегне медиумите, не е од овој свет, но кога и да се појавиме заедно, неизбежно и нормално е да ги  импресионира сите – искрен е Слоба, па открива што му пречи во овој момент:

ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм

– Каде и да се свртиш, нешто не е идеално. Во моментов тоа е тежина. Вежбам многу, сакам секаков тип на тренинзи, го преферирам вежбањето и луѓето главно не се навикнати на пејачи како мене. Не сакам алкохол, водам поинаков живот и да не беше тој тренинг, мислам дека ќе полудев – вели пејачот.

На прашањето дали наскоро ќе се жени, на изненадување на многумина тој рече дека можно е тоа да се случи оваа година.

ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм

– Па, може. Можеме да очекуваме да биде оваа година, мислам дека е време за тоа, размислувам за овие работи, основање семејство и едвај чекам да го пробам тој предизвик. Не знам како ќе изгледа сето тоа, не сме разговарале, но ќе ве известиме на време. Има многу колеги кои би сакал да ми пеат на свадба, можеби Дарко Лазиќ, Пријовиќ, сакам да ги слушам и приватно, Јован Перишиќ, но ќе има се – првпат открива Радановиќ и додава:

ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм

– Мама се уште не знае ништо конкретно, но многу ја сака Јелена, не се сомневам дека ќе биде воодушевена. Ако таа не беше соодветна за мене, мислам дека одамна ќе се разделевме.

ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм

На прашањето дали сака да има син или ќерка тој одговори:

ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм

Не ми е важно дали ќе биде момче или девојче, важно е само да е живо и здраво – заклучи Слоба Радановиќ.

ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм

За потсетување, Слоба беше во брак со Кија Коцкар која јавно ја изневери со Луна Џогани во реалното шоу Задруга.

ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм
ФОТО: Слоба Радановиќ / Истаграм

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close