UncategorizedКафе муабет

Се венчаше тајно, без родителите- Гаги и Анабела во шок- еве како реагираа откако дознаа дека Луна се омажи за Марко!

Викендов Марко и Луна го кажаа судбоносното „да“ пред матичарот во Општина Раковица...

Луна Џогани одбројува ситно до породувањето а нејзиниот последен термин е 15 јуни.

Фото: Инстаграм/ Луна Џогани
Фото: Инстаграм/ Луна Џогани

Како што пишуваат медиумите, иако сите ја советуваат дека треба наскоро, во договор со докторот кој и ја води бременоста, да оди во болница и да биде таму до породувањето, таа не го сака тоа.

Фото: Инстаграм/ Луна Џогани
Фото: Инстаграм/ Луна Џогани

– Ако условите беа нормални, но бидејќи не се, поради короната и целиот овој хаос со пандемијата, не би и било проблем да биде дома, но сите сметаат дека за неа би било најдобро да се заштити од вирусот во болница. Сепак, помала е веројатноста да го фати вирусот од некој кој е во болнцата. Таа секој ден излегува од дома на чист воздух, да го шета кучето, па и во посета на семејството, а честопати обожавателите знаат дека ја чекаат пред зградата, и голема е веројатноста да се зарази од корона – извор ја започнува приказната и додава дека Луна инсистирала Велигден и првомајските празници да ги помине во природа.

Фото: Инстаграм/ Луна Џогани
Фото: Инстаграм/ Луна Џогани

– Бидејќи времето е убаво, Луна сакаше да замине некаде во природа, а мајката на Марко живее во Брус, тие имаат куќа со двор, природа, воздухот секако е почист отколку во Белград, па затоа уживаше во патувањето, иако сите малку по малку се плашеа како ќе го издржи патувањето. Мајката на Марко, Недељка, се обиде да и угоди на снаата за да не и недостасува ништо и сè беше, како што треба. Двајцата имаат убава врска, одлично се согласуваат. Иако и Гаги и Анабела сакаа да бидат со нив за Велигден, тие не се налутја ниту направија проблем што Луна сакаше да се оддалечи од Белград некое време, сепак ја гледаат секој ден во главниот град – заклучува изворот.

Фото: Инстаграм/ Луна Џогани
Фото: Инстаграм/ Луна Џогани

Инаку викендов Марко и Луна го кажаа судбоносното „да“ пред матичарот во Општина Раковица.
За венчавката незнаеле ниту нејзините родители, па Анабела Атијас, мајката на Луна, се огласи и се шокираше кога дозна дека нејзината ќерка се омажила викендов и без знаење на родителите.


– Зарем, јас не знам – рече Анабела, видно изненадена.

Додека папараците ја фатија Луна како заедно со Марко од пред матичарот и носи црн фустан и бело сако, Анабела вели дека не знаела ништо за тоа.

фото инстаграм
Фото: Инстаграм/ Луна Џогани

– Во црн фустан? Не знам, ако таа ми каже, тогаш ќе кажам нешто, бидејќи навистина не знам ништо – рече Анабела.

Фото: Инстаграм/ Луна Џогани

– Прво би сакала да слушнам од неа. Ако не ми кажала, веројатно сакала да биде точно како што планираше. За тоа мора да има причина. Чекам да ме извести дали е тоа вистина, па ќе ви кажам рече Анабела.

Фото: Инстаграм/ Луна Џогани

И Гаги Џогани тврдеше дека венчавка не се случила.

– Немаше венчавка, тие ми забранија да зборувам за тоа – кратко рече Гаги за „Блиц“.

Луна, која е во деветтиот месец од бременоста за денот на венчавката носеше црн мини фустан и бела јакна, а косата ја врза во високо опавче.

Во последните неколку дена се зборуваше многу за тајната венчавка на Луна и Марко, а како што објавја српските медиуми а потоа и самата потврди, по општината, тие се упатиле кон црквата, каде што се заколнале на вечна љубов пред Бог.

Фото: Инстаграм/ Луна Џогани

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close