MAMA

Септември ќе донесе големи промени на некои хороскопски знаци: Вагите ги очекува стресен период!

Прочитајте какви промени носи септември

Септември лесно може да ја „раздвижи водата“ и да донесе тежок период со некои хороскопски знаци. Астрологот Александра Бјеjац открива што ги чека знаците на зодијакот до крајот на септември.

Самиот почеток на септември најавува големи промени за сите хороскопски знаци.

Како што во животот обично имаме подеми и падови, така и космосот е полн со пресврти. Ѕездите најавуваат промени за Скорпиите, Раковите и Вагите.

Се разбира, другите не беа лишени од влијанието на ѕeвездите во првите денови од овој месец.

Прочитајте какви промени носи септември:

Овен

Може да очекувате големи промени од 10-ти септември. Бидете внимателни, вашиот владетел се движи во ретроградна одење, што ќе ви го отежни постигнувањето на целите. Ќе бидете понервозни, напнати. Обидете се да се балансирате, молчете за малите нешта што ве мачат и генерално пронајдете „вентил“ за смирување. Но, од третата деценија, можете да очекувате подобрување на состојбата на сите полиња. Па драг Овен, ова се само неколку дена за кои треба да се подготвите.

Бик

Пред вас е одличен период да ги извршите сите обврски што не успеавте да ги завршите претходните месеци токму сега во септември. Сепак, не претерувајте, ќе бидете и уморни и истоштени. Внимавајте малку да не се наметнувате премногу силно и најдете време да се опуштите.

Близнаци

Пред вас е период без поголеми промени. Сè уште сте под влијание на северниот лунарен јазол. што ве штити и носи среќни околности на сите полиња. Користете го овој месец за што и да е. Треба да бидете внимателни само на едно поле – можно е да раскинете некои пријателства или да се напнат ситуациите со нив.

Рак

Септември ќе стави акцент на вашата кариера, можно е да имате премногу работа, но и нервоза и конфликти со претпоставените. Избегнувајте да влегувате во конфликтни ситуации поради работа.

Лав

Септември ќе помине без поголеми промени. Лавовите родени на самиот почеток на втората декада може да забележат промена на расположението.Проверете сè добро пред да одите на патот, бидејќи е можно да имате помал незгода, временски проблем или доцнење на патот.

Девица

Ова е период кога треба да избегнувате заеми, позајмици и туѓи пари воопшто. Пад на енергија и виталност е исто така можен, затоа внимавајте да не се форсирате премногу силно.

Вага

Времето пред вас најавува многу промени и мали нестабилности преку јавноста, работејќи со други луѓе, но исто така и со себе си. Ве чека стресен период полн со предизвици, затоа избегнувајте каков било конфликт со другите. Следниот период може да биде полн со несоница, замор и исцрпеност.

Шкорпија

Првата и втората декада на септември најавуваат нервоза, промени и осцилации преку работата, но и преку приватниот живот. Ќе бидете поисцрпени и склони кон планети поради ситници. Пратете го сообраќајот.

Стрелец

Овој месец е многу поволен за вас.Ќе имате успешен период на работа, но и во приватниот живот. Ситуацијата на работа ќе се стабилизира, но емотивниот живот може да биде побурен. Обидете се да не реагирате премногу страсно на секоја ситница.

Јарец

Септември е потежок за вас. Има многу пречки, мали блокади, но и многу упорност. Сè што ќе започнете ќе протуркате, иако можеби не веднаш, но сигурно ќе го сторите тоа. Ќе имате многу обврски, кои ќе ви ја исцрпат целата енергија. Внимавајте да не трошите премногу. Може да сметате на мали несогласувања во семејството.

Водолија

За Водолијата, ова е одличен месец за секаков вид комуникација, договор, преговори или деловна активност. Ќе бидете поактивни, полни со енергија, но и понервозни. Обидете се да најдете време за себе, како и за семејството и домот. Исто така, септември е поволен за љубов, па ова е одлична можност за слободно запознавање на Водолијата, а оние кои се зафатени чекаат многу убав период.

Риба

За рибите ова е месец полн со среќни околности, но и зголемени трошоци. Ќе бидете малку понервозни и напнати, но среќните околности некако ќе ви успеат. Е најдете и убави промени во домот, можно реновирање или купување на истиот. Искористете го максимално овој месец.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close