Кафе муабет

Септември ќе биде месец на остварувања за овие 3 хороскопски знаци: Проверете дали сте вие!

Нови почетоци, успех во работата и љубовта...

Септември е на прагот а со тоа доаѓаат и нови шанси за одредени хороскопски знаци.

Фото Илустрација

Летото завршува и започнува есента. За многумина септември е месец на почетокот на новите љубови и разделбата на старите, а исто така е симбол на нов почеток што може да ни донесе промена во животот. Астролозите предвидуваат дека следните 3 хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа и успех во текот на септември, пишува Сенса.

Фото Илустрација

Вага

На овој хороскопски знак им престои среќен и здрав месец. Ќе уживате во добра енергија, а овој месец ќе го достигнете својот максимум за цела година. Ретроградниот период започнува кон крајот на септември, но тоа не е причина за фрустрација, обидете се да не брзате и да донесувате избрзани одлуки и се ќе биде добро. Кога Сонцето ќе влезе во вашата прва куќа на 22 септември, започнувате со еден од вашите врвови на лично задоволство.

Фото Илустрација

Ова е одлично време да уживате во задоволствата на сите пет сетила (а Вагите природно го сакаат тоа). Овој месец ќе имате многу среќа во љубовта и се чини дека нема да влијаат сите ретрогради. Вашата љубовна планета, Марс, е во вашиот знак. Љубовта е голема. Се што треба да направите е да ја завршите својата работа и таа ќе ве најде. Ако сте во врска, вашиот партнер ви е многу лојален. Вашите интереси се на прво место. Тешко е да се одолее на ова. Венера ќе влезе во вашата куќа на пари на 11 септември. Ве очекува стабилна финансиска ситуација. Вашиот личен изглед и целокупното однесување се големи фактори во вашата заработка. Покрај тоа, позицијата на Венера ќе покаже дека сте подготвени да вложите дополнителни напори потребни за да се соочите со предизвиците што произлегуваат по 22 септември.

Фото Илустрација

Бик

Многу сте друштвени и подготвени сте да го проширите кругот на пријатели. Иако се обидувате да бидете тука за другите, никогаш не треба да ги ставате пред вас. Сепак секогаш работите на усогласување на вашите интереси со интересите на другите. Ретроградната активност ќе достигне врв на 27 септември, кога 60 проценти од планетите ќе се движат наназад. Личниот развој може да се прекине во одреден момент, но тоа е само привремено. Бидете внимателни во комуникацијата. Одвојте време да разберете што навистина велат другите и проверете дали вашата порака е испратена правилно. И бидејќи Меркур е вашата финансиска планета, бидете особено вредни.

Фото Илустрација

Ако треба да направите големи набавки, инвестиции или одлуки, направете го тоа пред 27 -ми септември. Вашата петта куќа за забава ќе биде силна до 22 септември. Ова овозможува добро време за одмор. Биковите што бараат работа ќе имаат особено среќа, проверете ги сите детали. Можно е некои понуди  да донесат добри финансиски можности.

Фото Илустрација

Скорпија

Месецот пред нас е многу силен, особено по 22 септември. На некој начин ова е многу добро. Ако има одложувања во различни аспекти од животот, работете на нив на духовен начин – тоа ќе ви помогне. Ова е месец за зајакнување на духовноста и размислувањето. Посветете се на вашата внатрешна состојба. Заработката ќе биде добра овој месец. Можеби има некои пропусти и одложувања, но се случуваат убави финансиски работи. Јупитер влијае позитивно. Финансиите ќе бидат подобри по 22 септември отколку порано, затоа бидете трпеливи.

фото илустрацја

На 5 септември, Марс, вашата планета на здравјето, се вселува во вашата 12 -та куќа, така што здравјето може да се подобри на природен начин. На 11 септември, Венера поминува во вашиот знак и ова е прекрасен транзит за љубов. Изгледате добро, се чувствувате добро, а вибрациите на љубовта ве следат каде и да одите.

Фото Илустрација

Конечно, мирот и стабилноста се преселуваат во вашето љубовно поле.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close