Кафе муабет

Семејството Мијковиќ дојде во посета на Миа- додека Анабела е во војна со зетот наследнчката ја чува мајката на Марко!

Миа сега е центарот на вниманието и тие скоро секој ден објавуваат видеа со неа на ЈуТјуб...

Луна Џогани и Марко Миjковиќ минатиот месец станаа родители на ќерката Миа.

Фото Инстаграм/Луна Џогани
Фото Инстаграм/Луна Џогани
Фото Инстаграм/Луна Џогани
Фото Инстаграм/Луна Џогани

Миа сега е центарот на вниманието и тие скоро секој ден објавуваат видеа со неа на ЈуТјуб.

Фото Инстаграм/Луна Џогани

Целото семејство го прослави доаѓањето на наследничката, но мајката на Луна, Анабела и Марко не се во добри односи, па имаше неколку потешкотии. Сепак, тоа не значи дека таа не ги посетила, додека ситуацијата со Миjковиќ е поинаква. Сите се согласуваат одлично.

Фото Инстаграм/Луна Џогани
Фото Инстаграм/Луна Џогани
Фото Инстаграм/Луна Џогани

– Луѓето мислат дека кога нешто не се снима и фотографира, тоа дури и не се случило. Во таков  свет живееме – рече Луна, на што Марко додаде …

Фото Инстаграм/Луна Џогани

– Нема потреба некој да мисли дека моите родители не ја виделе Миа. Секако, моето семејство беше наш гостин и сите го видоа бебето. Фактот што тие не се појавуваат во медиумите не значи дека не постојат и дека не се тука за нас секој ден. Јас само сакам да го чувам моето семејство подалеку од очите на јавноста. Тие не се јавни личности и не им треба тоа. Тие живеат вообичаени животи. Не им треба камера или весник – откри Миjковиќ и додаде …

Фото Инстаграм/Луна Џогани

– Никаде нема да ги објавам ниту во иднина. Тие беа меѓу првите што го видоа бебето и секако беа воодушевени – заклучи тој.

Фото Инстаграм/Марко Мијковиќ

Инаку Луна и Марко важат за пар кој постојано е во акција, па неодамна купија стан за да може малата наследничка да има своја соба…

фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани
Фото Инстаграм/Луна Џогани

Имено, тие на својот Јутјуб канал им се пофалија на своите следбеници дека наскоро ќе се преселат во новиот имот, а потоа го покажаа.

Фото Принтскрин/Јутјуб
фото принтскрин/Јутјуб
фото принтскрин/Јутјуб
фото принтскрин/Јутјуб

Станот се наоѓа на Бежанијска Коса и има тераса, што е најважно.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close