UncategorizedКафе муабет

“Секирата им падна во мед”: И третата сестра Родиќ е во љубовна врска со син на позната пејачка!?

Наташа, Бојана и Богдана се ќерки на Данијела и Богдан Родиќ, кои имаат профитабилен бизнис со кокошки, а и тие самите беа вклучени во семејниот бизнис...

Сестрите Родиќ  се во центарот на вниманието откако се венчаа со мажи од познати семејства.

Фото: Инстаграм/ Наташа Родиќ
Фото: Инстаграм/ Наташа Родиќ

Прво, Богдана започна љубовна врска со синот на Цеца Ражнатовиќ, Вељко Ражнатовиќ, а потоа таа се омажи за него и го роди нивниот прв син Жељко, набргу потоа нејзината сестра Бојана, го освои срцето на Мирко Шијан, син на пејачката Гоца Божиновска и го добија синот Зоран.

Фото Инстаграм/Богдана Родиќ
Фото Инстаграм/Богдана Родиќ
фото инстаграм/Бојана Родиќ
фото инстаграм/Бојана Родиќ
фото инстаграм/Бојана Родиќ

Сепак , средната сестра Наташа остана вистинска енигма.

Наташа, Бојана и Богдана се ќерки на Данијела и Богдан Родиќ, кои имаат профитабилен бизнис со кокошки, а и тие самите беа вклучени во семејниот бизнис.

Фото: Инстаграм/ Наташа Родиќ
Фото: Инстаграм/ Наташа Родиќ

Наташа дојде на свадбата на Богдана со нејзиното тогашно момче, но таа врска наскоро заврши. Таа беше поврзана и со синот на Злата Петровиќ и познатиот водител Зоран Пејиќ Пеја, Јован. Но овие гласини Злата ги негираше.

Фото: Инстаграм/ Наташа Родиќ
Фото: Инстаграм/ Наташа Родиќ

– Господ одредува кој со кого ќе биде. Наташа е прекрасна девојка, но мојот син само се дружи со неа. Јас живеам во Миријево и од нив купувам пилешко. Наташа и нејзината мајка Данијела работат тука и ние секогаш се поздравуваме и бакнуваме. Секогаш се шегувам со нив, кога викам „каде си несудена сваќо“. Тие веќе ми се како семејство – изјави еднаш Злата за „Стар“.

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ
Фото Инстаграм/Јован Пејиќ
Фото Инстаграм/Јован Пејиќ
Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

Родиќ е голема поддршка на нејзините сестри. Таа честопати на својот Инстаграм профил споделува фотографии и снимки од нејзиниот внук Жељко, а неодамна објави и фотографија како го чува новороденото синче на Бојана и Мирко.

Фото: Инстаграм/ Наташа Родиќ

Наташа дефинитивно ужива во луксуз со оглед на тоа што фотографиите на нејзините социјални мрежи се од егзотични патувања.

фото Курир.рс
Фото: Инстаграм/ Наташа Родиќ
Фото: Инстаграм/ Наташа Родиќ

За Наташа Родиќ се пишуваше и откако таа изгуби многу килограми и ја доведе својата линија до совршенство, по што честопати споделуваше фотографии во костим за капење.

Фото: Инстаграм/ Наташа Родиќ
Фото: Инстаграм/ Наташа Родиќ
Фото: Инстаграм/ Наташа Родиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close