Дом и семејство

Сека Алексиќ искрено за бракот и децата: Одбрав друг пат- Вељко мора да разбере

Има премногу работа...

Бременоста на Сека Алексиќ е тема која ја интересира јавноста, а пејачката не крие колку и се допаѓа семејниот живот и колку ужива во мајчинството.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Сека Алексиќ не крие дека отсекогаш сакала многудетно семејство, а заради оваа желба се подложила на ин витро оплодување за кое секогаш отворено зборувала во јавноста.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

На овој начин со сопругот Вељко се реализираше како мајка и ги доби синовите Јаков и Јован, а третата бременост на Сека Алексиќ, која пејачката навистина ја посакува, очигледно ќе треба да почека.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Сека најави дека во септември се повлекува од јавниот живот за по трет пат да се подложи на процесот на ин витро оплодување, но засега се откажа од плановите да стане мајка по трет пат.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Како што самата откри, работата и се натрупала, закажани се концерти, а планиран е и голем концерт во Белград.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

-Многу ми се нарушија плановите за работа, работам повеќе од планираното и потоа наидовме на таков процес за концертот во Белград што е планиран за следната година. Затоа оставам бременоста да се случи спонтано – открила Сека за таблоидот „Стар“.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Во спротивно, за да започне ИВФ, неопходен е мир и не би требало да настапува. Синот Јаков тргнува во предучилишна возраст, па Сека се грижи како ќе остане таму сам и се плаши како тоа ќе го прифати. Згора на се, таа има понуда од нејзиниот менаџер следната година да го организира нејзиниот голем концерт во Белград и затоа нема време да оди на честите контроли и прегледи кои ги бара ин витро оплодувањето.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Првото дете Јаков го роди во септември 2016 година, а четири години подоцна, поточно во јануари 2020 година, го роди вториот син Јован.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Сека во неколку наврати истакна дека мајчинството е најубавото нешто што една жена може да го доживее, а како што рече, би сакала да добие ќерка со сопругот Вељко Пиљикиќ.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

Нејзиниот постар син избрал име за сестричката а тоа е Софија.

фото инстаграм/ Сека Алексиќ

– Сите грешки што ги правиме како родители со првото дете, ги исправаме со второто, третото, четвртото и петтото. Се надевам дека ќе бидат пет. Се надевам. Во септември планирам повторно да одам на вонтелесно оплодување. Што и да биде, Господ да даде само здравје – изјави пејачката.

фото инстаграм/Сека Алексиќ

– Замислете да родам близнаци. Колку и да даде Господ, јас сум задоволна. Макар и да не забременам повторно јас сум среќна и задоволна. Како мајка го постигнав тоа што го посакував долго време – истакна пејачката.

Фото: Инстаграм/ Сека Алексиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close