Кафе муабет

Сега се е јасно: Еве со кого Душко ја замени Карлеуша- објави фотографија од Истанбул и откри се

Има деловни обврски во Турција...

Во последниот период Душко Тошиќ е во центарот на вниманието воглавно поради разводот со Јелена Карлеуша со која има две ќерки Атина и Ника.

фото инстаграм/Душко Тошиќ

Имено тој подолг период не е активен во фудбалот, но Душко Тошиќ до ден денес е познат како омилен човек во Истанбул бидејќи цела Турција го памети по одличните игри.

фото инстаграм/Душко Тошиќ

Тој сега е фудбалски менаџер па од неодамна често патува во Истанбул бидејќи таму меѓу другото го водат деловните обврски, но многумина се прашуваат во чие друштво го поминува времето во турската престолнина, кога не е со Јелена.

фото инстаграм/Душко Тошиќ

Дека се работи за службено патување најдобро говори фотографијата која неодамна на Инстаграм ја објави добро познатиот агент на „Фифа“ Милош Маленовиќ.

Фото Инстаграм /Душко Тошиќ

Душко Тошиќ деновиве го минува времето во Истанбул со него, а оваа прилика ја искористиле и за дружење, па на Инстаграм осамна и фотографија направена додека се возат во луксузна лимузина на задното седиште.

фото инстаграм/Душко Тошиќ

Според описот на фотографијата може да се заклучи дека станува збор за деловна соработка, па јасно е дека Душко Тошиќ деновиве е во Истанбул поради новите чекори кои ќе ги преземе а заедно со Маленовиќ , ќе се занимава со својата меѓународна фудбалска агенција. За тоа време неговата сопруга во Белград се занимава со сосема други прашања, а се чини дека Душко ужива да престојува во градот во кој има голем број обожаватели.

фото инстаграм/Душко Тошиќ

Карлеуша откри за што најмногу жали

Јелена неодамна за Стори откри дека и пречи тоа што медиумите забораваат дека таа пред се е мајка и дека многу работи за кои се пишува или зборува допираат до нејзините деца.

Фото принтскрин/Инстаграм

Јелена во една прилика откри како сите написи поврзани за неа влијаат на Атина и Ника и истакна дека била изненадена од тоа колку нејзините ќерки всушност зрело размислуваат.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

– Тие се две девици и тоа значи дека чуваат се за себе, што секако лошо влијае на нив. Кога поминував низ некои проблематични и кризни ситуации во мојот живот, отидов на нивните профили на социјалните мрежи за да прочитам што им пишувале сите деца и сфатив дека моите ќерки се посериозни, позрели, посилни отколку што мислев дека ќе бидат бидејќи буквално дома не зборуваа за тоа, не придаваат значење и не сакаат да ја нервираат мајка им.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

И кога јас прва ќе почнам да зборувам за тоа, веднаш ми велат: „Боже, мамо, нормално е, знам, не мора да ми објаснуваш“. Тогаш сфаќам дека одгледав силни деца. Можеби звучи тажно што воспитував силни девојки наместо, да речеме, безгрижни девојки, но тие мораа да бидат такви.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Ќерките на Јелена Карлеуша особено ги почитуваат одлуките на мајка си. Така четиринаесетгодишната Атина и една година помладата Ника веќе добро знаат како да се справат со популарноста на нивната мајка а Јелена откри и каков однос имаат девојките со тато Душко.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

– Душко, како и секој тато, најчесто е аксичка прасичка. Тие обично имаат сериозни разговори со мене, иако и тој се труди максимално да разговара со нив колку што може. Она што е многу важно, морам да го пофалам Душко, тој никогаш не се спротивставил или противречи на ниту една моја воспитна одлука. Кога ќе му се пожалат, тој само одговара: „Ако мама рече така, ќе биде така“. Тој знае дека секогаш го правам најдоброто за нив и знае дека не попуштам, додека тој им попушта во се. Секогаш кога се работи за работи кои се важни за нивното школување или воспитување, тој не ми се меша во одлуките и му благодарам за тоа – откри за Стори Јелена Карлеуша.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Иако до сега медиумите неколку пати пишуваа за нејзиното напуштање на семејниот дом, сепак Карлеуша јасно кажа дека таа и нејзиниот сопруг живеат под ист покрив, но дека не сака да каже ништо повеќе на оваа тема, за да не дојде до ситуација неговиот адвокат да дава разни изјави.

фото инстаграм/ Јелена Карлеуша

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close