Кафе муабет

СЕГА Е ДЕФИНИТИВНО: Вики Миљковиќ ги напушта ѕвездите на Гранд- ПЕЈАЧКАТА ЗАМИНУВА ОД СРБИЈА,

Го шири бизнисот...

Не е тајна дека фолк пејачката Вики Миљковиќ работи со продажба на станови и веќе две години работи како агент за недвижности, продавајќи станови во „Белград на вода“ и новиот комплекс што Саша Поповиќ го гради на Бежанијска коса, а сега решила да го прошири својот бизнис и надвор од Србија.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Вики сега продава станови во Турција и Америка!

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

– На почетокот на пандемијата на корона, Вики реши да најде нова работа бидејќи немаше настапи. Потоа побарала лиценца за агент за недвижности и многу брзо успеала да продаде десетици станови во Белград. Нејзиниот сопруг Ташко неодамна предложи да отворат фирма и во Турција. Таму веќе имаат развиено бизнис и многу добро им оди – вели извор близок до пејачката и додава дека Вики наскоро ќе отпатува во Америка за да го прошири бизнисот таму:

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

– Вики планира да отвори компанија во Флорида. Таа веќе има закажано средби со наши луѓе кои живеат и работат таму, сака да започне бизнис со нив.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Вики се обиде да остане таинствена и не открива многу за нејзиниот бизнис:

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

– Точно е дека за неколку дена патувам во Америка, изнајмив вила на плажа во Флорида. Оттаму ќе патувам на ревии, а планирам да одам и во Дизниленд. Што се однесува до новиот бизнис, не можам да зборувам за тоа бидејќи се уште не сум ни заминала. Кога ќе се вратам, ќе разговараме за тоа!
Вики неодамна изјави за Информер дека многу се измачила за да ја земе лиценцата за агент за недвижнини:

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

– Студирав градежништво, право, маркетинг, финансии… Најтешка тема ми беше градежништвото, но успеав!

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Вики продава станови и во „Белград на вода“ и во новиот комплекс што го гради Саша Поповиќ, па сега тие се бизнис партнери а несомнено пејачката повеќе време посветува на својот нов бизнис отколку на својата кариера како пејачка што го потврди неодамна и нејзин близок извор.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

– Виолета за кратко време постигна голем успех, занимавајќи се со посредување при продажба на недвижен имот и уредување на ентериер. За да може да ја води компанијата, добила дополнителна обука во областа на менаџментот и финансиите и ништо не оставила на случајноста – започнува изворот.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

– Ситуацијата со короната, која трае цели две години, насилно ја одвои од микрофонот и настапите, но имаше што да прави. Кога сфатила дека и оди добро, дека бизнисот се шири и цвета уште повеќе и посериозно навлегла во целата приказна. Запознала нови соработници, потпишала договори, го проширила бизнисот, па стигнала во Дубаи каде има свое претставништво – објаснил изворот за „Ало“.
Иако од 2016 година во неколку наврати најавуваше нов албум, Вики Миљковиќ има издадено само неколку синглови и можеме да ја видиме само како постојан член на жирито и ментор во „Ѕвездите на Гранд“, а изворот наведува дека ги намалила настапите по сопствена иницијатива за да се посвети на бизнисот.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

– Вики има готов албум, но се уште не одлучила дали и кога ќе го издаде. Додека ПР тимот и соработниците ја убедуваат да објави барем една песна, таа не сака да зборува за тоа. Своите настапи ги сведе на минимум, максимално по два часа пее само во големи клубови и дискотеки, по што се повлече од сцената. Менторството во Гранд го остави како нејзина медиумска активност од две причини. Првата е дека е обврзана со договор, а многу го цени Саша Поповиќ, а втората затоа што не сака да ги остави своите кандидати на цедило – рече изворот.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close