UncategorizedКафе муабет

Северина скршена од болка: Пејачката упати моќна порака до сите мајки на кои им се одземени децата!

Од самиот почеток, сите медиуми пишуваа дека бракот на Северина и Кеба е фарса, и дека тие се заедно за лични интереси. Пред се со цел пејачката да добие целосно старателство над својот син, но не успеа во тоа...

Хрватската пејачка Северина минатата година го изгуби старателството врз синот Александар кој го има со бизнисменот Милан Поповиќ.

Фото Инстаграм/Северина
Фото Инстаграм/Северина

Таа неколку пати во јавноста зборуваше за нејзината борба за старателство и за тоа колку е моќен нејзиниот поранешен сопруг.

Фото Инстаграм/Северина

Северина е позната како жена која е многу посветена на правата на жените и децата ширум светот, особено кога станува збор за неправдата.

Фото Инстаграм/Северина
Фото Инстаграм/Северина

Сето ова повеќе се засили по постојаната борба со нејзиниот поранешен сопруг Милан Поповиќ, со кого е во спор околу старателството над нивниот заеднички син.

Фото Инстаграм/Северина

Имено, Северина пред извесно време  на својот Инстаграм профил објави фотографија која повторно крена бура во јавноста, таа е со својот син, а Милан со нивниот син исто така е во горниот дел на фотографијата, во чиј опис пејачката испрати брутална порака поради новата ситуацијата во Авганистан и борбите на жените и децата за егзистенција, како и моќните луѓе кои им ги одземаат децата на своите поранешни сопруги.

Фото: Инстаграм/Северина

Сестри и браќа, авганистански девојки и жени се напуштени од светот! Нивното право на слобода, образование и избор им беше одземено преку ноќ. Седеа во куќата и беа облечени во бурки. Сите големи „светски момци“ им го свртеа грбот, оставајќи ги на милост и немилост на машката светост. И? И никому ништо. Да не дозволиме да се заборави и прифати! Знам дека не можеме многу. Можеме да повториме, да напишеме, да се јавиме и да се жалиме … И, исто така, можеме да и помогнеме на жената во нашата околина. Како? Па, ајде да ја слушаме. Внимателно, да ја слушнеме. Дали знаете колку жени се скриени зад завесите на хрватските „топли домови“? Лажно обвинети, повикани, изопачени, подложени на разни теории, озборувања и потсмев.

Во позадина на сe стои добро воспоставена и вмрежена организација преку која моќните мажи им ги одземаат децата на жените. Особено една мрежа им помага во тоа. Верувајте ми, тоа не е параноична изјава, а уште помалку моја. Тоа е јавен разговор за кој јас лично зборував и предупредував. Затоа што го живеам тоа скоро 8 години. Сега, наместо, како што се вели гордо, „институциите си ја вршат својата работа“, еден новинар беше нападнат од сите страни. Ова е вистинска истражувачка приказна и ве молиме прочитајте како мрежата на институции кои треба да се грижат за децата – „трговија со деца“. Сите се таму: центри за социјална работа, училишта, судови, експерти и, се разбира, моќни татковци кои се кријат зад одредени здруженија. Мојот апел до вас е: прочитајте ги написите на Јелена, свртете се, видете што се случува со вашите соседи, пријатели, познаници, членови на семејството … Ова е и мој апел до институциите и медиумите … Истражете ги тие приказни! – напиша Северина на својот профил на Инстаграм.

Фото Инстаграм/Северина
Фото Инстаграм/Северина

Да потсетиме, Северина неколку пати во јавноста зборуваше за нејзината борба за старателство и колку е моќен нејзиниот поранешен сопруг, и отсекогаш добивала поддршка од јавноста и голем број жени, како и мажи.

Фото Инстаграм/Северина

Инаку Северина и фудбалскиот менаџер Игор Којиќ минатата недела и официјално се разведоа, а спогодбата за развод беше официјализирана пред судот во Загреб.

Фото Инстаграм/Северина


Според медиумите, тие ја чекале пресудата во врска со старателството над малолетникот Александар, синот на Северина и Милан Поповиќ.

Имено, Северина и Игор, наводно, цело време се преправале дека се во брак за Северина да има на суд доказ дека е во хармоничен брак, а всушност бракот не функционирал долго време.

Фото Инстаграм/Северина
foto Facebook

Како што веќе пишуваа медиумите, Северина ја измами јавноста и судот, и штом дојде пресудата за старателство, таа и Игор официјално се разведоа 15 дена по таа пресуда, пишуваат медиумите.

Фото Инстаграм/Северина

Од самиот почеток, сите медиуми пишуваа дека бракот на Северина и Кеба е фарса, и дека тие се заедно за лични интереси. Пред се со цел пејачката да добие целосно старателство над својот син, но не успеа во тоа.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close