Кафе муабет

Северина одговори на обвинувањата: Ми го киднапираа детето, не малтретираа- откри се за тешкиот период низ кој минувала со синот Александар

Заминаа на море...

Откако државното обвинителство во Загреб ја обвини за две наметливи однесувања кон Љиљана Клингер, директорката на загрепското училиште во кое учи нејзиниот син, Северина се огласи на својот Инстаграм профил.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Таа изјавила дека во се бил вмешан нејзиниот поранешен вереник Милан Поповиќ, кого го обвинила дека се здружил со директорката на училиштето. Таа истакна дека не го видела детето поради нив.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Пејачката ги објавила и лекарските наоди и истакнала дека судијата не сакал ниту да ги погледне и дека веднаш и го одзел детето.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

– Наодите и ги предадов. Судијата не сакаше да ги погледне наодите, ниту да повика сведоци или лекари.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Таа пресуди да ми го одземат детето затоа што „намерно“ не го носев на училиште?!? Ми го киднапираа детето веднаш на 28 ноември на 20 месеци како „привремена мерка“.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Да бидеме појасни, не се работи за пресуда, туку за организирано киднапирање на дете. Поради тие госпоѓи и специјалисти, моето дете го гледав само 88 часа месечно. Двапати месечно беше можно да преноќи дома.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

„Директорката на основното училиште „Матија Губец“, Љиљана Клингер, пријателка на Бандиќ, противник на Истанбулската конвенција, психички и физички го малтретираше моето дете во 2019 година. Таа им нареди на наставниците да го затворат во училиштето на два часа. Детето било под стрес, не сакало да излезе од дома, а викендите се жалеше на болки во раката и стомакот, па го однесов на лекар. По препорака на неколку лекари, тој не смееше да оди на училиште, бидејќи доживеал и физичка и психичка траума. За да ја прикријат директорката и ТАТКОТО, целиот случај, директорката испратила лажни пријави до Центарот за социјални работи Максимир Социјалната служба „Максимир“. Клингер отиде подалеку, а по инцидентот испрати бројни пријави против мене и до Општинскиот суд, пред кој беше донесена одлука кај кој родител ќе биде детето а судијката Теа Голуб, ме праша зошто не го носам моето дете на училиште?  Тогаш и ги предадов наодите кои не сакаше да ги погледне.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

По киднапирањето, судијката среќна отишла на скијање со нејзиниот татко, а таткото донирал за училиштето. И тие беа среќни.

Фото Инстаграм/Северина Вучковиќ

Тоа се години на злоупотреба и на детето и на мене во Божјата правда. Говорејќи за Бога, и тој беше исфрлен од веронаука од директорот без моја согласност. Вчера дојдов на море со син ми, но „директорката од пеколот“ и нејзината адвокатка Жељка Покупец уште на првиот ден од нашиот одмор објавија дека ДОРХ ме тужи.

фото инстаграм/Северина

Знаете што и пишав, а сега знаете што му претходеше на тоа. Што би ѝ напишале?

фото инстаграм/Северина

Претпоставувам дека требаше да им испратам кафе и слатки на тие убави дами, заклучила Северина на својот Инстаграм профил.

фото инстаграм/Северина

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close