Кафе муабет

Саша Поповиќ во голема загуба поради сопругата Сузана: Изгуби 100.000 евра, се кае што и помогнал, ОВА НЕ МУ ТРЕБАШЕ

Залудно инвестирал во албумот...

Саша Поповиќ е бесен бидејќи остана без речиси 100.000 евра кои ги вложи во минатогодишниот албум на неговата сопруга Сузана Јовановиќ кој доживеа вистински дебакл на пазарот.

ФОТО: Саша Поповиќ / Инстаграм

Наводно Саша неодамна му се пожалил на близок пријател дека вложувањето толку многу пари му е една од најголемите животни грешки.

ФОТО: Саша Поповиќ / Инстаграм

– Саша веруваше во успехот на албумот на Сузана и затоа даде толку многу пари за неговата сопруга да се врати со стил на сцената по пауза од повеќе од една деценија. Тој беше свесен дека тоа е голем финансиски ризик среде пандемијата на коронавирус, но сакаше да ја почести Сузана со тој проект. Кога еден пријател неодамна го праша што му требаше тоа во животот, Саша му рекол дека Сузана има вистински прегледи на нејзините песни, за разлика од повеќето забавувачи кои наводно купуваат милиони прегледи на Јутјуб. Подоцна му признал дека тоа е голема грешка, која не требало да се случи и дека дал многу пари за тоа, а тие средства можел да ги вложи во нов стан што ќе го изнајми или нов автомобил, кои се неговата страст. И самиот сфати дека сега нема враќање назад, но во иднина ќе внимава кога станува збор за вложување пари во вакви ризични проекти – заклучува изворот.

фото инстаграм/Саша Поповиќ

Албумот на Сузана Јовановиќ на Јутјуб има вкупно 3.562.000 прегледи, што со едноставна пресметка значи дека од него заработил само 3.500 евра.

фото инстаграм/Саша Поповиќ

Имено, албумот на Сузана со девет песни, кој се појави пред повеќе од година и половина, не наиде на очекуваниот одзив кај публиката, па некои песни се прегледани само нешто повеќе од 100.000 пати заклучно со јуни 2021 година, додека оние најмногу слушаните имаат помалку од милион.

фото инстаграм/Саша Поповиќ

Поповиќ веруваше дека Сузана ќе направи бум со овој албум и беше полн со пофалби за овој проект, на кој собра одлична авторска екипа како сега покојните Марина Туцаковиќ и Горан Ратковиќ Рале, додека Дејан Миличевиќ беше задолжен за спотовите кои исто така се снимаа во Турција, за жал ниту една од песните не стана популарен хит. Па дури ни оние дуети за кои предвидуваа дека ќе ги слушаат многу – со Вики Миљковиќ, Саша Матиќ и Пеџа Меденица.

ФОТО: Саша Поповиќ / Инстаграм

Дека новите песни на Сузана не доживеаа успех говори и тоа што по гала прославата што беше организирана на денот на промоцијата на албумот во еден белградски хотел, каде се собра речиси целата естрада, Сузана не настапи иако таа и нејзиниот сопруг верувале во успехот на овој проект.

фото нстаграм/Сузана Јовановиќ

Да потсетиме, Саша самиот призна дека го финансирал целиот албум на Сузана и дека за него инвестирал од пензијаа што е во висина од 700 евра месечно.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

– Сето ова успеав да го финансирам од мојата пензија. Морам да го поздравам главниот спонзор. Се поздравувам самиот Саша Поповиќ. Можам да зборувам за износите бидејќи плаќам даноци. Се што заработив беа бели пари, немам црни пари, а сето тоа чинеше многу. Не жалам за ниту еден динар бидејќи се работи за мојата сопруга и нејзината желба. Кој ќе го финансира сето тоа, ако не јас како нејзин сопруг! Пензијата ми е 700 евра. Во сето ова вложив 140 пензии, па пресметајте колку чинеше албумот. Речиси 11,5 милиони динари, односно 98.000 евра – рече тогаш Саша, а потоа призна зошто се впуштил во овој проект:

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

– Пејачите се многу суетни. Ако ја туркам жена ми, тогаш ќе речат дека тоа го правам намерно. 25 години брак не ја фаворизирав сопругата и после 25 години решив да и посветам внимание. Ја ставив на страна. Мислам дека ова е круната на нашиот брак. Секогаш велеше дека не треба да ја туркам, туку да се посветам на „Ѕвездите на Гранд“. Сега кога се пензионирав и ја продадов продукција, реков ајде да направиме албум! – рече тогаш Саша.

фото инстаграм/Сузана Јовановиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close