Дом и семејство

Само еден месец по породувањето споделија среќни вести- парот пресреќен честитки пристигнуваат од сите страни

Актерката се враќа на работа...

Александра Томиќ пред само месец и половина го роди синот Реља а сега сподели среќни вести и ја воодушеви јавноста.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

Имено Александра Томиќ и Андрија Милошевиќ пред месец и половина станаа родители на преслаткиот Реља на кој му се целосно посветени.

фото принтскрин

Сепак, ова успешно актерско дуо не ја занемарило својата работа. И додека Андрија работеше цело време, со нетрпение се чекаше одлуката на Александра Томиќ да се врати на сцената.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

Мајката на Реља сега ја објави добрата вест. Имено, таа на сцената ќе се врати на 28 мај, кога ќе игра на штиците на “Teatаr na Brdu” со пријателите Александар Радојичиќ и Радован Вујовиќ во претставата “Pazi šta želiš”.

Одлуката на Александра Томиќ особено го израдува нејзиниот сопруг, кој и е неизмерна поддршка во се, но и нејзините пријатели. Сепак оваа вест најмногу ја израдува публиката.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

Инаку неодамна актерот јавно откри и како се снашол во улогата на татко.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

„Одлично ми оди, бев подготвен за тоа. Во ред е, имам 43 години, одлично се чувствувам. Спијам нормално, колку што можам во моментов, но тоа не ми е товар“, изјави Андрија во шоуто Премиера.
„Тоа не ми промени ништо. Не се плашам“, додаде тој. Актерот го прослави раѓањето на синот со најблиските членови на семејството и пријателите во еден белградски ресторан.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

„Ние имаме таков однос кон животот, го славиме секој ден. Ова беше најубавата забава, фантастично“, заклучи тој.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

Бабата на Андрија Милошевиќ односно мојата мајка не е како другите , изјави девојката на актерот, Александра Томиќ.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

Она што ја издвојува од другите е тоа што има специфичен однос со нејзиниот иден зет, уште од првиот пат кога влегол во нејзината куќа пред десет години и веднаш и оставил впечаток.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

Иако постои непишано правило дека бабите и зетовците не се сакаат, во случајот на Андрија тоа не е така. Веднаш се зближи со мајката на неговата избраничка. Тие двајца од првиот ден имаат посебен однос, меѓусебно разбирање и смисла за хумор.

фото принтскрин

Кога станува збор за врската на Андрија со мајка ми, тоа е посебна љубов и едноставно се обожаваат – изјавила актерката која неодамна се породи и на Милошевиќ му го роди синот Реља.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close