Кафе муабет

ЌЕ ПОТРОШИ СЕ НА НЕГО: Еве што планира Гоца Божиновска да му подари на внукот!

Пејачката нема да штеди за внучето...

Гордата идна баба Гоца Божиновска со нетрпение  чека да го види внукот и да му овозможи сè што може.

Синот на Гоца Божиновска, Мирко Шијан и неговата избраничка Бојана Родиќ го очекуваат своето прво дете, кое сите членови на семејството со нетрпение го очекуваат, а особено гордата баба. Познатата пејачка истакна дека нејзиното внуче ќе биде „крал или кралица на Сурчин“.

Гоца Божиновска планира да препише сè што има стекнато на нејзиниот внук.

– Само за да се сакаат и да бидат среќни,  јас ќе направам се за да биде така сè додека сум жива – рече таа.

Таа додаде дека ги запознала родителите на Бојана, а особено се зближила со нејзината мајка Даниела и дека тие со нетрпение го очекуваат доаѓањето на новороденчето.

– Бојана и натаму е мила и добро воспитано девојче, не се размази за време на бременоста, дури и да го стори тоа, има право – рече Гоца за порталот „Мондо“.

фото инстаграм

 

Познатата пејачка изјави дека сè уште немала време да размислува за подарок за бебето, не знае дали тоа ќе биде златник, дијамант или позлатена лажица со иницијали.

 

„Сигурна сум дека сè што стекнав ќе му оставам на моето внуче. Ќе живее како крал или кралица. Дури и да е машко, тој ќе биде крал на Сурчин – рече пресреќната Гоца Божиновска.

 

 

Што вели свекрвата за снаата?

 

Освен што истакна дека нејзината снаа е прекрасно воспитана, Гоца во една прилика проговори и за тоа каква е Бојана како домаќинка. Мајката на младиот Шијан истакнува дека Родиќ е неприкосновена во кујната, толку многу што дури и жените на педесет години не можат да и парираат.

фото инстаграм

 

– Тие се забавуваат, многу се сакаат и добро се сложуваат. Прекрасна е, кукла е, природно е убава, толку е образована. 

фото инстаграм

 

– Бојана се однесува како да има 50 години во куќата. Мислам дека ниту една жена во градот не може да и парира. Таа е таква домаќинка, знае сè, таа готви сè. Велам, секоја чест на нејзините родители. Влегувам во куќата, се вртам, сè е под конец во собата на Мирко. Таа е навистина добра. Таа заслужува многу. Освен убавината, таа е навистина добро дете – искрено рече Гоца во емисијата „Амиџи шоу“.

 

Гоца и порано убаво зборуваше за Бојана. Уште од почетокот на нивната љубовна врска, таа истакна дека Бојана е скромно и културно девојче, воспитано, со добри манири и дека со нетрпение чека да се омажи за нејзиниот син.

– Едвај чекам да го возам бебето во количката. Што друго ми остана? Бојана е иста јас, вистинска чигра! Толку многу образовано и добро дете. Гледам дека многу се сакаат и навистина ми е драго. Тие имаат, фала му на Бога, сè што сакаат, и јас ќе им овозможам и организирам сè, само нека уживаат. Снаата не мора да прави ништо, само нека ми даде внук и ќе бидам пресреќна! Го направија Мирко деликвент, а тој е добар како леб! Вредно, послушно, пријатно момче. Едвај чекам да се ожени! – еднаш рече Гоца за „Kurir Stars“.

фото инстаграм

 

И Мирко е пресреќен со својот избор, а за својата подобра половина зборуваше со многу љубов и ентузијазам.

– Во одлична врска сме. Сè е прекрасно, одлично ни е нас …  Ни цветаат рози.  Поминуваме прекрасно, уживаме. Ја обожавам Бојана, таа е вистинската девојка за мене. За свадбата сè уште не знам ништо, но тоа дефинитивно ќе се случи. Кога биде нека биде, и тоа е тоа – рече неодамна младиот Шијан за „Српски телеграф“.

фото инстаграм

Гоца му се закaнила на Мирко, да ја земе Бојана!

фото инстаграм

– Бојана е секогаш со Мирко, како да се веќе во брак. Девојчето му угодува во сè, и помага на Гоца во домашните работи, готви, мие, пегла. Тие неодамна славеа, па таа се покажа како домаќинка, а Гоца сега мисли на сето тоа особено затоа што е повеќе во Краљево со нејзината мајка, која е многу болна, отколку во Сурчин, изјави извор за Скандал! Затоа таа го нападна Мирко да купи прстен и повеќе не се двоуми “Што повеќе да чекаш, купи прстен! Не може да се коцкаш со ваква прилика. Девојче како Бојана е тука еднаш во животот, немој да сум слушнала дека си ја повредил. Таа е сериозна, не е тука само денес. Не сакам да си играш со неа”- го прекори Гоца синот Мирко, на што тој одговори дека ќе се ожени со Бојана веднаш штом ситуацијата со короната им дозволи да го сторат тоа.

Во продолжение неколку фотографии од прекрасната снаа на Гоца Божиновска…

фото инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close