Кафе муабет

Родителите на Марина пресреќни- нема да верувате што и кажаа по разделбата со Дарко!

Среќни се што сè вака заврши и се надеваат дека Дарко и Марина нема да се смират...

Пред извесно време Дарко Лазиќ  Марина Гагиќ објавија дека повеќе не се заедно.

фото инстаграм
foto instagram

Марина за медиумите истакна дека повеќе од четири месеци не е со пејачот а како што се шпекулираше станува збор за неверство. Наводно пејачот ја изневерл неговата вереница со која го има синот Алексеј додека снимал спот и тоа со една од девојките со кои објави и фотографии на Инстаграм.

foto instagram
foto instagram
фото инстаграм
foto arhiva

Дарко и јас не живееме заедно скоро 4 месеци . Причините се јасни. Мислам дека не му доликува вакво однесување но боже мој негов живот негова работа , рече Марина и започна да зборува за синот Алексеј.

foto instagram

“Се чувствувам одлично, конечно имам заслужен мир со моето дете. Алексеј е најомиленото и најсреќното дете, тој е во центарот на вниманието во моето семејство”, рече Гагиќ, која реши да стави крај на оваа приказна.

foto instagram
фото инстаграм

По неа, се огласи и самиот Лазиќ оправдувајќи се дека нема никаква врска со неверство, а тој ја нарече Марина своја сопруга, иако таа тврди дека тие повеќе не живеат заедно.

foto instagram
foto instagram

– Не знам дали давам таков впечаток или луѓето едноставно сакаат да зборуваат за изневерување жена. Сликите се прекрасни, но немаше ништо меѓу мене и девојката за која станува збор. Уживавме во паузата на сетот, но навистина не можам да контактирам луѓе по ред и да разговарам со нив. Тоа е се што можам да кажам – кратко рече Дарко.

foto instagram

Дарко Лазиќ наскоро треба да се пресели во Германија, каде што планира да се обиде со свој бизнис, и да се испроба во угостителството.

foto instagram
foto instagram

Како што пишува Свет, за ваквата одлука на Дарко особено се среќни родтелите на Марна на кои им е драго што двајцата веќе не се заедно.

foto instagram
foto instagram
foto instagram

– Среќни се што сè вака заврши и се надеваат дека Дарко и Марина нема да се смират. Од самиот почеток, тие не беа за таа врска и и рекоа на Марина да го напушти Дарко, но таа не сакаше да слуша. Тие не мислат дека тој е лош човек, едноставно не е за неа. Тој секогаш беше проблематичен, сакаше да пие, менуваше девојки, па како таа помисли да го смени? Што би рекле Слободан и Сандра:
„Ова е најдобро за двајцата, неговата куќа е далеку од убава“. Марина беше многу вознемирена и нервозна покрај него, и тоа не е добро за никого, а најмалку за дете – изјавил еден од роднините на Марина за споменатиот медиум.

foto instagram
foto instagram
foto instagram
foto instagram

Дарко има нова љубов

Дарко наводно е во врска со пејачката Барбара Бобак, која се појави во една емисија на овогодинешното натпреварување за „Ѕвездите на Гранд“…

Foto instagram/ Bobak S. Barbara
foto instagram
foto instagram
foto instagram

Барбара има 22 години и е од Футог, близу Нови Сад. Според близок извор на Лазиќ, таа и пејачот се познаваат подолго време, а повеќе пати пееле заедно во Белград и Србија на забави, но и во клубови ширум дијаспората. Од првата средба имаше искри меѓу нив, но Лазиќ, кој во тоа време уживаше во својата љубов со Марина, не проба ништо. Тој остана во контакт со Гагиќ а штом официјално ја раскина свршувачката со Марина, тој и предложи на Барбара да се видат, што таа веднаш прифати.
Тие во моментов уживаат во врската, но цело време се обидуваат да сокријат од поширокиот круг на луѓе дека се заедно. Сепак, неколку пати биле видени заедно во ресторани и на сплавот на кој Лазиќ често излегува, па неговите блиски пријатели се запознати со тоа дека ужива со неговата нова љубов.

Foto instagram/ Bobak S. Barbara
Foto instagram/ Bobak S. Barbara
foto instagram
Foto instagram/ Bobak S. Barbara

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close