Кафе муабет

Пријателите на Дарко Лазиќ загрижени- полуде по Барбара, поради неа ќе остане без ништо!

На неа ќе потроши се што има...

Наводно Дарко Лазиќ е подготвен да стапне на „лудиот камен“ со Барбара Бобак, а сега наводно одлучил да и купи стан…

Веќе извесно време на големо се пишува за врската на фолкерот Дарко Лазиќ и неговата нова девојка Барбара Бобак со која започна врска само неколку месец откако се раздели од својата вереница Марина Гагиќ.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Имено сега пријателите на Дарко се загрижен поради тоа што пејачот буквално е заљубен до уши во Барбара и на неа е спремен да го потроши целото свое богатство.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

-Тотално полуде по Барбара! Повторно ќе потроши 200.000 евра и ќе остане без се!

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ
фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Наводно Дарко Лазиќ е подготвен да стапне на „лудиот камен“ со Барбара Бобак, а сега наводно одлучил да и купи стан.

Фото Инстаграм/Барбара Бобак
Фото Инстаграм/Барбара Бобак
фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

– Дарко е луд по неа, тој никогаш не се заљубил во жена толку колку што ја сака Барбара. Тој им се доверил на своите пријатели дека сака да и купи имот и веднаш да го препише на нејзино име. Џабе му велат дека е премногу рано за тоа бидејќи неодамна започнаа врска но не сака да слуша, си прави по свое – открива добро информиран извор.

Фото Инстаграм/ Барбара Бобак
Фото Инстаграм/ Барбара Бобак
Фото Инстаграм/ Барбара Бобак
Фото Инстаграм/ Барбара Бобак

– Сака да купи стан, за да живеат заедно во него, а неговата желба е таа официјално да биде сопственичка, бидејќи на тој начин би и покажал колку му значи.

„Повторно ќе потроши 200.000 евра и ќе остане без се што има“, му рекоа неговите блиски пријатели кога слушнаа штосака да направи, но Лазиќ не го интересираат коментари од тој тип – додава изворот.

Фото Инстаграм/ Барбара Бобак
Фото Инстаграм/ Барбара Бобак

– Каква и да има намера Барбара, тоа го постигнува, така што секогаш е со него. Неговата цел е да го купи станот до крајот на годината, а сигурен е дека Барбара е „вистинската“. Тој се уште не сака јавно да зборува за тоа, барем додека не го финализира сето она што го замисли – заклучува изворот.

Фото Инстаграм/ Барбара Бобак

На почетокот, Дарко и Барбара ги криеја своите емоции од јавноста, но сепак, факт е дека ја подигнаа врската на повисоко ниво, а за тоа говорат се почестите заеднички снимки и слики на социјалните мрежи. Сега првиот бакнеж е овековечен, а тие двајца веќе и живеат заедно. Лазиќ секаде ја води новата избраничка, која исто така е пејачка, па можете да видите дека заедно одат на забава, таа го придружува на настапи, го користат слободното време за дружење со пријателите и честопати споделуваат слики од домот каде што живеат.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

– Дарко ужива како никогаш досега, целосно се опушти со Барбара и навистина ужива во времето што го поминуваат заедно. Иако не планираше да започне посериозна врска толку брзо, се некако се случи спонтано и сега се неразделни. Најмногу ја сака Барбара бидејќи има сличен карактер како него, секогаш се шегува, сака да се забавува и не му завранува ништо. Затоа тој брзо се заљуби и не е невозможно наскоро да стапнат на „лудиот камен“ – наведува извор кој е близок до Лазиќ и додава:

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

– Имајќи предвид дека и двајцата имаа работа летово, и беа почесто разделени, одлучија слободното време да го поминуваат секогаш заедно, и обично Дарко останува со Барбара во станот. Засега, нивниот заеднички живот оди добро, и се повеќе се шегуваат за тоа како ќе ја легализираат својата љубов. Дарко е особено задоволен што Барбара го разбира бизнисот со пеење, па затоа не е љубоморна кога се разделени.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Самата пејачка потврди дека размислуваат за брак по конфликтот со поранешната свршеница на Дарко, Марина Гагиќ. Имено, конфликтот настанал кога Барбара потврдила дека Марина и се јавила и во таа прилика ја навредила и се заканила дека ќе ја претепа. Она што ја испровоцира Гагиќ е изјавата на Барбара дека синот на Марина и Дарко, Алексеј, веќе ја нарекува мамо.

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close