Кафе муабет

ПРЕСЛАТКО: Мирко Шијан објави прва фотографија од синот- новопечениот татко го држи во прегратки додека го храни наследникот!

Имено, новиот татко целото свое внимание го посветува на својот син, а сега на својот профил на Инстаграм објави фотографија која растопи многумина...

Бојана Родиќ и Мирко Шијан минатата недела станаа родители а среќната вест ја објавија на Инстаграм.

фото Курир.рс
фото Инстаграм/Бојана Родиќ
фото инстаграм/Бојана Родиќ
фото Инстаграм/Бојана Родиќ
фото Инстаграм/Бојана Родиќ

Имено, новиот татко целото свое внимание го посветува на својот син, а сега на својот профил на Инстаграм објави фотографија која растопи многумина.

Фото Инстаграм/ Мирко Шијан

Новопечениот татко го држеше во прегратка малиот Зоран, и го хранеше, а фотографијата наиде на безброј позитивни коментари.

Фото Инстаграм/ Мирко Шијан

Сигурно е дека и Мирко и Бојана уживаат во родителството и дека им претстои прекрасно и незаборавно искуство.

Тие моментално живеат во родната куќа на Мирко во Сурчин а наскоро ќе добијат и куќа во Тител.
Имено родителите на Бојана, Даниела и Богдан Родиќ ќе им подарат плац на која ќе изградат куќа, а се ќе биде финансирано од нив. Соседите велат дека Родиќ веќе успеале да најдат место на кое ќе изградат куќа, но на Мирко не му се допаднало тоа место.

фото Инстаграм/Бојана Родиќ
фото инстаграм/Бојана Родиќ
фото Инстаграм/Бојана Родиќ

– Овој плац се продава од неодамна и знам дека Богдан и Даниела сакаа да го купат. Синот на Гоца дојде и го разгледа местото, но локацијата не му се допадна. Веројатно сака нешто поблиску до центарот, а ова е малку далеку.Тие најверојатно се откажаа од тој плац, штом ништо не се случи долго време. Меѓутоа, сега гледам дека има некој градежен материјал на парцелата, не знам кој го оставил таму, можеби и сегашниот сопственик реновирал нешто – изјави за српските медиуми еден од соседите.

фото Инстаграм/Бојана Родиќ

Заплетот што Родијците сакаа да го купат за Мирко се наоѓа на неколку улици подалеку од нивната семејна куќа и навистина е прилично далеку. За да стигнете до него, треба да поминете низ тесни улички а оддалечен е повеќе од три километри од центарот на Тител. Најверојатно ова е главната причина зошто Шијан не сакаше Родиќ да му изградат куќа.

фото Инстаграм/Бојана Родиќ
фото Инстаграм/Бојана Родиќ
фото Инстаграм/Бојана Родиќ

Да потсетиме, семејството Родиќ имаше две огромни куќи во Тител. Живееле во едната, а другата била наменета за ќерката која прва ќе се омажи како мираз. Имајќи предвид дека Богдана беше прва која се омажи за Вељко Ражнатовиќ, двајцата ја добија втората куќа, во која сега живеат со синот Жељко.

фото Инстаграм/Бојана Родиќ

Мирко и Бојана се заедно скоро две години, а пред шест дена станаа родители на момче на кое му го дадоа името Зоран, по покојниот татко на Мирко, сопругот на Гоца Божиновска. Во последните неколку дена се пишуваше дека пејачката и нејзиниот наследник се во конфликт и дека постојано се расправаат за ситници, но Гоца го негираше тоа.

фото инстаграм/Бојана Родиќ
фото Инстаграм/Бојана Родиќ
фото Инстаграм/Бојана Родиќ

– Секако дека не е вистина, јас и Мирко одлично се сложуваме. Се е како што треба да биде во овој момент, подобро од било кога, уживаме во новите животни улоги, тој како татко и јас како баба – рече пејачката, велејќи дека таа не знае ништо за купување плац во Тител и изградба на куќа за Бојана и Мирко.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close