Кафе муабет

ПРЕСЛАТКО: Девојче со Даунов синдром доби кукла која личи на неа- нејзината реакција ќе ве расплаче!

Кога првпат ја виде, се зачуди. Потоа ја прегрна, ја потчукна по грбот и ја бакна во образот...

Нема ништо поубаво кога же го видиш сопственото дете среќно.

фото принтскрин

39 годишната мајка на девојче со Даунов синдром, Кимберли Молман реши да ја изненади својата ќерка со необичен подарок.

Имено таа за нејзиниот втор роденден реши да купи кукла која личи на неа.

фото принтскрин

Олив е девојче со Даунов синдром и кога ја виде куклата беше воодушевена.

Симпатичното видео, снимено од Кимберли на 5 март, покажува како Олив возбудено го отпакува својот подарок, персонализираната кукла која ја доби од својата мајка и ја проучува. Кога првпат ја виде, се зачуди. Потоа ја прегрна, ја потчукна по грбот и ја бакна во образот.

фото принтскрин

Нејзината мајка призна дека почнала да плаче од среќа.

фото принтскрин
фото принтскрин

– Бев толку горда што ја видов нејзината реакција. Срцето ќе ми пукнеше од радост кога видов колку многу и се допаѓа и ја потчукна по грбот. Мислам дека ова е едно убаво видео што мами насмевки и солзи радосници кај луѓето. Ни требаат повеќе вакви позитивни видеа во овие стресни периоди “, рече Кимберли.

фото принтскрин

Нејзиното видео собра повеќе од седум милиони прегледи на социјалните мрежи каде Кимберли често објавува снимки од нејзината ќерка.

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close