Кафе муабет

ПРЕД НЕА ЉУБЕШЕ ПОЗНАТИ РУСОКОСИ: Важеше за вистински фраер-еве со кои девојки бил во врска Филип Живојиновиќ- сите се сосема спротивни на Пријовиќ!

Срцето му го зароби една црнка со која е во брак скоро три години...

Денес, Филип Живојиновиќ е во идиличен и хармоничен брак со пејачката Александра Пријовиќ, но секако пред неа важеше за голем фраер и љубеше многу познати дами.

foto instagram

Mладиот бизнисмен денес целото внимание и љубов и ги дава на сопругата Александра Пријовиќ и синчето Александар.

фото инстаграм
фото инстаграм

Иако секогаш беше интересен за домашните медиуми, како син на Боба Живојиновиќ, Филип, пред да ја круниса својата љубов со Александра Пријовиќ со брак, се обиде да сокрие од јавноста речиси се за неговиот приватен живот.

фото инстаграм

Додека ја градеше својата кариера во Америка, многу девојки полудеа по него и тој се обиде да ги скрие своите тогашни избори од љубопитните погледи. Сепак, многу славни дами некогаш гордо ја носеа титулата – девојка на Филип Живојиновиќ.

Млад, убав, богат и успешен, Филип долго време беше најпосакуваниот ерген, кој водеше живот исполнет со егзотични патувања. Многу девојки за него воздивнуваа, сепак, неговиот избор во тоа време беа, убави, русокоси и добро познати дами.

фото инстаграм

Првата девојка, со која се појави во јавноста во тоа време, беше манекенката Софија Милошевиќ, меѓутоа, нивната врска не траеше долго. Софија успешно го надмина раскинувањето, а денес носи веренички прстен, од Лука Јовиќ.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Новопечената мајка и позната пејачка Маја Шупут, беше замена за Софија, барем за кратко време, во емотивниот живот на Филип Живојиновиќ. Иако и двајцата ја негираа оваа афера безброј пати, имаше очевидци, кои за хрватските медиуми потврдија дека некогаш избиле жестоки искри меѓу неа и Филип.

фото инстаграм
фото инстаграм
foto instagram

Не долго после аферата со хрватската пејачка, срцето на Филип Живојиновиќ го освои уште една русокоса позната во јавноста – актерката Маја Манџука.

foto instagram

Двајцата важеа за хармоничен пар, а кога објавија дека на љубовта и дојде крајот, јавноста беше целосно збунета.

foto instagram

И тогаш ерата на русокосите стана минато. Црна жена, која денес е мајка на малиот Александар Живојиновиќ, влегла сосема случајно во животот на Филип Живојиновиќ.

foto instagram

– Немав дилема … Можеби се видовме неколку пати за кратко време и знаев без сомнение дека тоа е тоа и го поканив да дојде кај мене – откри Александра во една прилика.

foto instagram
foto instagram
fotoinstagram

Во 2018 година тие се венчаа, а нивната венчавка беше прогласена за венчавка на деценијата. Наскоро, парот ќе ја прослави третата годишнина од бракот, а нивната љубов од ден на ден станува се посилна.

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close