Кафе муабет

Пред еден месец направи тешка операција, сега за прв пат се појави во јавноста: Зоран Пејиќ се расплака среде интервју- откри се за здравствената состојба

Закрепнува по операцијата...

Зоран Пејиќ Пеја- пред извесно време изврши операција на срцето на Одделот за трансплантација на срце. На водителот му бил вграден бајпас а по неколку дена поминати во болница бил пуштен на домашно лекување.

фото принтскрин/Јутјуб

Пеја моментално е пуштен на домашно лекување, а го чека закрепнување и мора да спие на грб.

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

– Докторот Светозар Путник ме оперираше на 8 февруари, а на операцијата имаше и други лекари и анестезиолози, кои ми пееја и бараа да пеам во Ѕвездите на Гранд. Се шегуваа со мене за да ме опуштат“, изјави тој за српскиот Курир.

Фото Инстаграм/Јован Пејиќ

Водителот долго време имал проблеми со срцето, чувствувал силни болки во градите, па се обратил за помош кај лекарите. Лекарите направиле детална анализа и заклучиле дека во неговиот случај најдобро е да се изврши операција и да се постави бајпас.

фото принтскрин/Јутјуб

Пеја сега за прв пат по операцијата се појави во јавноста и ги откри сите детали, а во еден момент го совладаа емоциите.

фото принтскрин/Инстаграм

– Не чувствував никаква болка. Обично се чувствува замор, болка во градите, но кај мене ништо! Докторот ме замоли да одам на испитување и тогаш дознав дека имам крвни садови на 80-годишен старец. Операцијата беше на 8 февруари. Таму, во болница, им кажав на сите да дојдат кај мене на шоуто – изјави Пеја.

фото принтскрин/Јутјуб

-Исекотини имам на градите, на двете нозе… Морам да се вратам во нормала, наскоро повторно ќе почнам да работам. Стравот беше пред операцијата, никогаш немав такво нешто. Сите се плашат од такво нешто. Кога имате срцев удар, не знаете каде сте. Ти се чини дека влегуваш здрав во салата. Сето ова го истуркав. Сите беа со мене, роднини, пријатели, другари, дури сега сфатив колку богат човек сум – додаде водителот.

фото принтскрин/Јутјуб

– Ми рекоа дека морам да се движам што повеќе. Бев послушен. Што и да ми кажаа, ги слушав докторите. Следниот ден станав од кревет, лежев еден ден. Така работев… – рече Пеја а потоа го совладаа емоциите и се расплака.

фото принтскрин/Курур.рс

– Страшно е, тој прв пат да станеш после се. Сега се надевам на подобро – изјави Пеја во интервјуто.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close