Кафе муабет

Пред да се омажи со Новак Ѓоковиќ, Јелена го љубеше овој тенисер?! (ФОТО)

Јелена беше голема поддршка на Ѓоковиќ на патот кон освојување во светот...

Јелена и Новак Ѓоковиќ се еден од најпознатите парови во светот, а тие го изговорија судбоносното „да“ во 2014 година.

foto instagram/Jelena Gjokovic
foto instagram/Jelena Gjokovic

Нивната љубов започна кога беа во раните дваесетти години, а Јелена беше голема поддршка на Ѓоковиќ на патот кон освојување во светот.

Двајцата изгледа дека се лудо заубени како и првиот ден.

foto instagram/Jelena Gjokovic
foto instagram/Jelena Gjokovic

Иако многумина сметаат дека Новак е прва љубов на Јелена, тоа не е баш така. Пред Ноле, Јелена беше во врска со уште еден српски тенисер, Иван Бјелиќ Гиле.

Во тоа време Новак беше во врска со Лидија Поповиќ, но нивната врска не траеше долго затоа што беа премногу млади, пишува „Стори“.

Иван некое време беше во врска со актерката Христина Поповиќ, но на таа љубов и дојде крај. И, додека Јелена ја најде среќата покрај најдобриот тенисер во светот, сепак ништо не е познато за моменталниот емотивен статус на нејзиниот поранешен партнер.

foto instagram/Jelena Gjokovic

Инаку самиот Новак признава дека најголема поддршка освен неговите родители му е и неговата сопруга Јелена, но и неговите деца Стефан и Тара…


Новак Ѓоковиќ, најдобриот тенисер на светот постигна уште еден резултат за воодушевување, но тој на неколку наврати јавно истакна дека најголемата сила ја наоѓа во моментите што ги минува со своето семејство.

foto instagram/Jelena Gjokovic
foto instagram/Jelena Gjokovic
foto instagram/Jelena Gjokovic

Додека медиумите постојано откриваат детали за животот на Новак и Јелена, тие двајцата решија нивните деца да ги кријат од очите на јавноста, колку што е можно повеќе.

foto instagram/Jelena Gjokovic
foto instagram/Jelena Gjokovic
foto instagram/Jelena Gjokovic

Синот Стефан неколку пати го имаме видено во јавноста како го бодри својот татко во публиката.

foto instagram/Jelena Gjokovic
foto instagram/Jelena Gjokovic

Сепак, Тара која е родена во 2017 година, никогаш не сме ја виделе во јавноста, а Јелена секогаш се обидува да го покрие лицето кога објавува фотографии или видеа на социјалните мрежи.

foto instagram/Jelena Gjokovic
FOTO: Profimedia
FOTO: Profimedia

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close