Кафе муабет

Прв Божиќ на Блум: Маја Шупут објави фотографии од синот кои ќе ве растопат!

Направина Новогодишна фотосесија...

Пејачката Маја Шупут Тататаринов објави нови божиќни фотографии од нејзиното синче Блум.

фото инстаграм/Маја Шупут

Малото синооко преслатко момченце повторно ги стопи обожавателите на неговата мајка со своите фотографии.

фото инстаграм/Маја Шупут
фото инстаграм/Маја Шупут

Имено Блум беше дотеран во новогодишно стилизирано џемперче во црвена боја. На неговииот комбинезон пишува „Мојот прв Божиќ“, а тој позираше со новогодишни украси и ги стопли срцата на многумина.

фото инстаграм/Маја Шупут

– Конечно ја дочекав таа магија во декември и почнувам да славам бидејќи утре ми е прв Бадник, а веднаш потоа и прв Божиќ, објави во описот на фотографијата Маја Шупут Татаринов.

фото инстаграм/Маја Шупут

Под објавата веднаш започнаа коментарите .; „Пресладок е“, „Каква бонбона“, „Прекрасен“, напишаа воодушевените следбеници на Маја.

фото инстаграм/Маја Шупут

На фотографиите може да се видат и среќните лица на Маја и Ненад, гордите родители на Блум.

Имено Маја во неколку наврати зборуваше дека е премногу среќна што успеа да остане бремена на 42 години и дека судејќи според возраста ова е нејзина прва и последна бременост.

фото инстаграм/Маја Шупут

Во продолжение погледнете ги неговите преслатки фотографии.

фото инстаграм/Маја Шупут
фото инстаграм/Маја Шупут
фото инстаграм/Маја Шупут
фото инстаграм/Маја Шупут
фото инстаграм/Маја Шупут
фото инстаграм/Маја Шупут
фото инстаграм/Маја Шупут
фото инстаграм/Маја Шупут
фото инстаграм/Маја Шупут
фото инстаграм/Маја Шупут
фото инстаграм/Маја Шупут

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close