Кафе муабет

ПРВО ЗАЕДНИЧКО УТРO: Маја Шупут објави фотографија што ќе ве растопи- ова се мажите кои и го сменија животот!

Пејачката ужива во мајчинството...

Познатата пејачка и претприемачка Маја Шупут Татаринов (41), која стана мајка за прв пат на Клиниката за жени и акушерство во Петрова во средата, го донесе својот мал син дома.

фото инстаграм
фото иснтаграм

За тоа сведочи трогателна фотографија од детето кое гордиот татко Ненад Татаринов го држи на рамото во детската соба.

фото инстаграм

– Нивното прво утро заедно. Нашето најубаво досега, напиша таа во описот на фотографијата која ја сподели на својот Инстаграм профил.

фото инстаграм

Името на нивниот син Маја и Ненад сè уште е љубоморно го чуваат само за себе, а фотографијата открива дека малото момче има темно густа коса што ги воодушеви нејзините придружници.

фото инстаграм

Маја Шупут го роди своето прво дете непосредно пред терминот за породување со царски рез, а нејзиниот син тежеше 2.900 грама при раѓањето.

фото инстаграм

Гордата мајка и нејзиниот сопруг, претприемачот Ненад Татаринов (37), сè уште не откриваат како ќе се вика нивното првородено дете.

foto instagram
фото инстаграм

Непосредно по породувањето Маја која својот првороден син го донесе на свет во средата попладне на Клиниката за женски болести и акушерство во Петрова, објави и фотографија на социјалните мрежи и посвети емотивна порака на своето синче.

фото инстаграм

– Овој мал стисок со неговата рака од првата секунда е најмагичниот момент што ќе го паметам и ќе го чувам засекогаш. Мојата најголема љубов, мојот живот, моето сè – напиша Маја, а под објавената фотографија на која се гледа мала рака, следеа бројни честитки.

фото инстаграм

фото инстаграм

Инаку Маја неколку месеци пред породувањето имаше подготвено буквално се за овој чин. Имено таа се пофали дека купила премногу облека за детето што дури и да го пресоблекува по шест пати во денот нема да успее да износи се.

фото инстаграм
foto instagram

– Колку што купивме, мислам дека слободно можев веднаш да родам тројка. Имаме сè! И кога кажувам сè, велам затоа што сè е подготвено, до последно. Имам подготвени работи за времето кога тој веќе ќе седи во хранилка, што е, се разбира, веќе дома. Имаме и седиште за во автомобил, сите можни колички. Што се однесува до облека, купив толку многу што и ако му менувам облека шест пати на ден, нема да може да износи се. Знам дека претерав, сето тоа ми е јасно, но не можам да си помогнам затоа што сето тоа е премногу слатко за мене. На крајот на краиштата, ова е прв и последен пат во мојот живот да станам мајка и тоа е тоа – истакна Маја, која не планира да има повеќе деца.

foto instagram
foto instagram


Во своето последно интервју пред породувањето, кое го даде за Јутарњи, Маја призна дека се здебелила 10 килограми за време на бременоста, и дека воопшто не се плашела од породување.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close