Бебе

Први фотографии од синчето: Мими Јовановска го откри името на синот- гордиот татко пресреќен, ова е најубавиот ден за нив

Тие се пресреќни поради приновата...

Младата македонска пејачка – велешанката Мими и нејзиниот избраник Филип при крајот на август се заколнаа на вечна љубов во црквата Св. Димитрија во Скопје.

фото инстаграм/ Мими Јовановска

Младата пејачка која со својот глас ги воодушеви сите додека се натпреваруваше во популарното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ изгледаше како принцеза на свадбата, а најубавиот момент беше кога невестата го зеде микрофонот и ја испеа песната што заедно со Филип ја направиле специјално за овој посебен ден во нивните животи.

фото инстаграм/ Мими Јовановска

Мими која што се прослави во „Ѕвездите на Гранд“ каде никого не остави рамнодушен со својот талент, вчера сподели убава вест за нејзините фанови и следбеници на социјалните мрежи.

фото инстаграм/ Мими Јовановска

Имено, пејачката се породи и на свет го донесе синот на кого му го дадоа името Никола.

фото инстаграм/ Мими Јовановска

Гордата мама на својот Инстаграм профил веднаш сподели фотографии од бебето, а на едната фотографија може да се забележи среќниот татко кој во прегратка го држи наследникот.

фото инстаграм/Мими Јовановска
фото инстаграм/Мими Јовановска

„ Од кога дознав до овој момент поминаа 30 недели и ја носам радоста наша. Му благодариме на Бога сите овие недели поминаа во најдобар ред и ни остана уште малку време до запознавањето со нашиот син. Работно бев активна на сцена до пред една недела. Сега доаѓа период каде што ќе одморам малку и ќе соберам сила за новиот начин на живот што следи“, откри Мими Нуне во разговор за „Репортер“ .

фото инстаграм/Мими Јовановска

Инаку, јавноста ја запозна Мими како ,,ѕвезда’’ на Гранд, а Филип како трубач на познатиот бенд ,,Нуне брадарс’’.

фото инстаграм/ Мими Јовановска

Шармантната Мими Јовановска го освои целиот Балкан со својот извонреден глас, но и изглед таа ги освои публиката и жирито уште на првиот нејзин настап, а најмногу нејзиниот ментор Џенан Лончаревиќ.

фото инстаграм/ Мими Јовановска

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close